مالزی به ظرفیت 5000 تست كرونا با پاسخگویی یك روزه رسید

مالزی به ظرفیت 5000 تست كرونا با پاسخگویی یك روزه رسید به گزارش سایت امن گروهی از آزمایشگاه های خصوصی در مالزی كنسرسیومی را ایجاد كرده اند تا بتوانند روزانه بیشتر از 5 هزار تست كرونا به ازای هر یك میلیون نفر انجام داده و پاسخ آنها را یك روزه آماده كنند.به گزارش سایت امن به نقل از زددی نت، این نخستین بار است كه دهها آزمایشگاه تخصصی در كشور مالزی با یكدیگر متحد می شوند تا بتوانند برای تسریع شناسایی مبتلایان به ویروس كرونا اقدام نمایند. هدف اصلی از این كار پیشگیری از شیوع گسترده این ویروس در مالزی است.
قرار است این طرح در مراحل مختلفی اجرا شود و سه آزمایشگاه بزرگ و زیرمجموعه های آنها در نقاط مختلف مالزی در گام اول به یكدیگر می پیوندند تا به ظرفیت انجام ۵۰۰۰ تست كرونا در روز به ازای هر یك میلیون نفر دست یابند. مزیت مهم دیگر اجرای این طرح علاوه بر پاسخگویی ۲۴ ساعته، كاهش هزینه انجام آزمایش كروناست.
برای پیشگیری از افزایش آلودگی در آزمایشگاه ها مقرر است موانع فیزیكی ویژه در آنها نصب شود تا از تماس فیزیكی افراد آزمایش دهنده و كاركنان آزمایشگاه ها جلوگیری شود.
در حال حاضر مالزی تنها دارای ظرفیت تست كرونای ۱۲۵۵ نفر در روز به ازای هر یك میلیون نفر است و این در شرایطی است كه این رقم در سنگاپور ۶۸۰۰ تست به ازای هر یك میلیون نفر و در كره جنوبی ۶۵۰۰ تست به ازای هر یك میلیون نفر است.


منبع:

1399/01/20
19:20:27
3059
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب