تدوین 8 طرح صنعتی در حوزه لیزر و فوتونیك

تدوین 8 طرح صنعتی در حوزه لیزر و فوتونیك به گزارش سایت امن دبیر ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه اندازی كلینیك صنعت و شتابدهنده در این عرصه آگاهی داد و اظهار داشت: بمنظور رفع گلوگاه های فناوری صنایع این حوزه، مبادرت به تدوین هشت طرح صنعتی كردیم.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، حمید لطیفی با اشاره به اقدامات ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیرز و مواد پیشرفته در این عرصه، با اعلان اینكه در سال ۱۳۹۸، بیش از ۵۰ طرح توسعه فناوری را دریافت كردیم، اظهار نمود: از این تعداد بیش از ۲۰ طرح تصویب و مورد حمایت قرار گرفت.
وی تعداد طرح های مصوب در انتهای سال ۱۳۹۷ را بیش از ۳۰ طرح توسعه فناوری دانست كه به صورت حمایت های بلاعوض و تسهیلات مورد حمایت این ستاد قرار گرفت.
لطیفی از راه اندازی مراكز نوآوری و شتابدهنده در حوزه لیزر و فوتونیك آگاهی داد و تصریح كرد: مراحل تبیین و ارزیابی راه اندازی این مركز اجرایی شده است و امیدواریم امسال این هدف گذاری نهایی شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر و مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی افزود: این ستاد برای سال ۱۳۹۹ در حوزه فوتونیك، علاوه بر ادامه پشتیبانی از طرح های اولویت دار توسعه فناوری، پشتیبانی از برخی از طرح های زیرساختی را در دستور كار دارد كه این دستاوردهای این طرح ها تمام و یا بخش بزرگی از جامعه فناوران این حوزه را هدف قرار داده و یا اثر گذاری ملی خواهند داشت.
وی واحد مرجع تولید قطعات و مدارات مجتمع نوری را همچون این فناوری ها نام برد.
لطیفی با اعلان اینكه این ستاد در حوزه مواد پیشرفته و ساخت طی سال ۱۳۹۸، بیش از ۴۵ درخواست و طرح ارسالی را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده است، اشاره كرد: بعد از ارزیابی های لازم، نتایج آن به متقاضی منعكس شد همچنین، داوری و تصویب حدود ۲۰ طرح فناورانه در رابطه با حوزه مواد و ساخت، در این ستاد صورت پذیرفته است.
لطیفی افزود: باتوجه به مقیاس نسبتاً بزرگ طرح های حوزه مواد و ساخت، مشاركت سرمایه گذار و مصرف كننده نهایی، اهمیت بسیاری در ایجاد اطمینان از به نتیجه رسیدن موضوع دارد، بدین جهت این ستاد، رویكرد ایجاد مدل و زیرساخت همكاری با هلدینگ های بزرگ سرمایه گذاری را در سال ۱۳۹۸ در نظر گرفته و در همین راستا تفاهم نامه همكاری با یكی از هلدینگ های بزرگ در حوزه مواد فلزی و غیرفلزی منعقد و همكاریهای مشترك امیدبخشی داشته است.
بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وی از تدوین هشت طرح صنعتی در این عرصه باهدف شناسایی نیازمندی ها و گلوگاه های فناورانه صنایع مختلف داخلی آگاهی داد و با اعلان اینكه اجرای این طرح ها امسال پیگیری می شود، اظهار داشت: علاوه بر سه زیرساخت توسعه فناوری (شتاب دهنده، كلینیك صنعت و مركز آموزش) طراحی شده كه در صورت فراهم شدن منابع لازم، در سال ۱۳۹۹ به نتیجه خواهند رسید.
منبع:

1399/01/09
00:00:59
3465
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , توسعه , ساخت , صنعت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب