رئیس مركز رشد فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری خبر داد

جذب ۶۰ تیم و شركت نوآور در مركز رشد نخبگان

جذب ۶۰ تیم و شركت نوآور در مركز رشد نخبگان به گزارش سایت امن رئیس مركز رشد فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری از جذب ۶۰ تیم و شركت نوآور در مركز رشد نخبگان اطلاع داد و اظهار داشت: فعالیت سالجاری را با بهره برداری از یك فضای كار اشتراكی با متراژ ۱۵۰۰ متر آغاز خواهیم كرد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، محسن علی اكبریان رئیس مركز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اینباره اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸، این مركز بر مبنای روال هر ساله برای جذب تیم های جدید، دو دوره فراخوان عمومی منتشر نمود كه در مجموع در این فراخوان ها، حدود ۲۰۰ درخواست به این مركز ارسال شد و بعد از انجام روند پایش اولیه و انجام مصاحبه های تخصصی، تعداد ۳۵ تیم توانستند وارد فضای كار اشتراكی این مركز شوند.
حضور ۶۰ تیم در مركز
رئیس مركز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه كرد: از این بین، ۱۵ تیم موفق شدند با پیمودن دوره فضای اشتراكی و احراز شاخصهای پذیرش، به عضویت مركز رشد درآیند.

وی اظهار داشت: هم اكنون، حدود ۶۰ تیم و شركت فعال در مركز رشد فناوری نخبگان حضور دارند كه تلفیقی از تیم های نوپا و شركت های قدیمی هستند، باید اذعان كرد كه همچون برنامه های موثر ترویجی برای آشنایی هدفمند مخاطبان خاص با این مركز، برنامه های آشناسازی دانشجویان و مراكز علمی با فعالیت ها و فضای حاكم بر مركز رشد فناوری نخبگان است.
برگزاری تورهای علمی
محسن علی اكبریان رئیس مركز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ضمن توضیح سیاست های ترویجی این مركز، اضافه كرد: فرآیند آشناسازی در چارچوب برنامه های مشتركی است كه با مراكز دانشگاهی و علمی منطقه تعریف شده است و بر مبنای یك چارچوب مشخص، دانشجویان در چارچوب تورهای علمی با بخش های مختلف پارك فناوری پردیس و مركز رشد آشنا شده و همینطور با مفاهیم و اصول تیم سازی، ایده پروری و ایجاد كسب و كار،..... آشنا می شوند.

علی اكبریان دیگر اقدام این مركز امسال را مبحث بازبینی و ارتقاء و بهبود فرایندهای پذیرش شركت ها و تیم های استارتاپی خواند و اظهار داشت: این مركز با طراحی یك فرآیند منعطف و گام به گام، شرایط پذیرش تیم ها در فضای كار اشتراكی و سپس در مراحل «پیش رشد» و «رشد» را فراهم می آورد به طوریكه بر طبق این روش، ضمن عرضه آموزش های لازم به تیم ها، مسیر پیش رو برای ایجاد كسب و كاری كه به دنبال آن هستند برایشان روشن می شود و چه بسا منجر به تغییر و اصلاح مسیر این تیم های نوآور شده كه به موفقیت آنها در آینده كمك شایانی خواهد نمود. همینطور این روش سرعت پذیرش و هم كیفیت تیمهای ورودی را زیاد می كند.
رئیس مركز رشد فناوری نخبگان مستقر در پارك فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به برنامه های مستمر این مركز اضافه كرد: رویدادهای آموزشی و برنامه های دورهمی و جمعی در مركز رشد با محوریت شركت های مستقر، تقریباً هر هفته برگزار می گردد. تبادل تجربیات و یادگیری موضوعات جدید در رابطه با فناوری و توسعه كسب و كار شركت ها، همچون محورهای این برنامه ها است. امسال بیشتر از ۳۵ نشست از این دست برگزار شده است و با عنایت به استقبال شركت ها، تیم ها و فناوران از این نشست های هفتگی، در نظر داریم تا با افزودن بر غنای محتوایی آنها، این سلسله جلسات را در سال جدید ( ۱۳۹۹ ) در قالبی توسعه یافته تر ادامه دهیم.
فروش ۴۰ میلیارد ریال محصول
محسن علی اكبریان، با توضیح دیگر خدمات عرضه شده در این مركز، بیان نمود: عرضه خدمات مشاوره، منتورینگ و كوچینگ،.... همچون خدمات روتین این مركز هستند كه در دسترس شركت ها و تیم های مستقر در مركز قرار دارد. در بازه زمانی سالجاری برآورد اولیه نشان می دهد، فروش محصولات شركت ها به حدود ۴۰ میلیارد ریال می رسد كه امیدواریم این رقم در سال جدید با رشد محسوس و قابل قبولی همراه باشد.
وی با اشاره به مثال های مختلف از شركت های مستقر در این مركز كه توانستند با موفقیت مراحل تجاری سازی محصول را به اتمام برسانند، اضافه كرد: برای مثال یكی از شركت های استقرار یافته در این مجموعه كه از راه برنامه جذب ایرانی ها مقیم خارج از كشور، جذب شد، موفق شد در بازه زمانی كوتاه ۶ ماهه، ایده خویش را به مرحله عقد قرارداد با چند نهاد دولتی برساند، این شركت در زمینه طراحی و تولید محصولی برای كنترل رنج دمایی محصولات خاص در زنجیره سرد فعالیت می كند.
محسن علی اكبریان رئیس مركز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه كرد: شركت دیگری كه به سرعت توانست ایده های خویش را در زمینه طراحی و تولید سیستم های نورپردازی و تبلیغات به محصول تبدیل كند و وارد بازار كشور عراق شود، مثال خوبی است از اینكه اگر ایده عالی با دانش، تخصص و پشتكار همراه شود، می تواند اشتغال زا و سود آفرین باشد، هم اكنون این شركت چند قرارداد صادراتی دیگر هم با كشورهای همسایه منعقد كرده است.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، او در آخر، اضافه كرد: بهره برداری از یك فضای كار اشتراكی با متراژ ۱۵۰۰ متر در اوایل سال ۱۳۹۹ همچون برنامه هایی است كه سال جدید را با آن آغاز خواهیم كرد. همینطور تجهیز دو كارگاه برای مركز رشد و ایجاد آزمایشگاه تخصصی جدید از در كنار ایجاد تغییرات قابل توجه در برنامه های آموزشی، مركز رشد فناوری نخبگان از دیگر برنامه های این مركز امسال خواهد بود.1399/01/05
23:52:53
3369
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , ارتباطات , تخصص , توسعه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب