نقش آفرینی شركت های دانش بنیان در كنترل و مبارزه با ویروس كرونا؛

دستگاه تولید اتوماتیك ماسك در كشور ساخته شد

دستگاه تولید اتوماتیك ماسك در كشور ساخته شد سایت امن: دستگاه تولید اتوماتیك ماسك با قابلیت دوخت روزانه 30 هزار ماسك به همت شركت های دانش بنیان پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری به بهره برداری رسید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر اسماعیل پیرعلی، رئیس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در حاشیه بهره برداری از این دستگاه، اظهار نمود: از صفر تا صد روند تولید این دستگاه بر عهده شركت های فناور استان بوده است كه باتوجه به شرایط بحران كرونا و نیاز جدی به ماسك، می‎تواند بخش زیادی از نیاز استان را تامین كند.

وی افزود: با شیوع ویروس كرونا در استان و كمبود جدی ماسك، دو شركت فناور استان نسبت به تولید دستگاه دوخت ماسك با استفاده از تكنولوژی آلتراسونیك پیشگام شدند و در همین راستا هماهنگی های لازم با دانشگاه علوم پزشكی استان انجام گرفت.

دكتر پیرعلی با اشاره به اینكه از طرح موضوع تا بهره برداری از دستگاه تولید ماسك در استان ۲ هفته زمان برده است، اشاره كرد: صدور مجوز، تهیه مواد اولیه، اعطای تسهیلات و جانمایی استقرار دستگاه در این مدت زمان طی شد و الان این دستگاه وارد مرحله تولید شده است.

رئیس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری اشاره كرد: با همكاری دانشگاه علوم پزشكی استان، مواد اولیه در اختیار شركت قرار داده می شود و بعد از دوخت، ماسك ها با پرتودهی گاما در یكی دیگر از شركت های مستقر در پارك، استریل می شوند.

منبع:

1398/12/26
23:08:00
3403
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب