آمریكا و چین در زمینه سیستم های مكان یاب همكاری می كنند

آمریكا و چین در زمینه سیستم های مكان یاب همكاری می كنند سایت امن: نیویورك- ایرنا- وزارت خارجه آمریكا از به ثمر رسیدن مذاكره درباره همكاری سیستم های مكان یاب (جی. پی. اس) این كشور و چین اطلاع داد.


به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: آمریكا و چین مذاكرات طولانی درباره سازگار كردن خصوصیت های امواج سیستم مكان یاب آمریكا و چین انجام دادند تا ضمن پشتیبانی از مشتریانشان، سرویس های مشخصی به كاربران این سیستم عرضه دهند.
این اطلاعیه، توافق برای تولید سیستم های سازگار و هماهنگ را به معنای خدمات بهتر برای كاربران هر دو سیستم در سراسر جهان دانسته است.
جی پی اس یا سیستم موقعیت یاب جهانی (Global Positioning Systems)، یك سیستم راهبری و مسیریابی ماهواره ای است كه از شبكه ای با حداقل 24 ماهواره تشكیل شده است. این ماهواره ها به سفارش وزارت دفاع ایالات متحده ساخته و در مدار زمین قرار داده شده اند.
جی پی اس در ابتدا برای مصارف نظامی تهیه شد اما از سال 1980 استفاده عمومی آن آزاد و شروع شد.
خدمات این مجموعه در هر شرایط آب و هوایی و در هر نقطه از كره زمین در تمام شبانه روز در دسترس و مجانی است.
سامانه ناوبری ماهواره ای بیدوی چین (BeiDou Navigation Satellite System) هم شامل 35 ماهواره خواهد بود كه هنوز در دست احداث است. این سامانه در چین در دسامبر 2011 با 10 ماهواره شروع به كار كرد و برنامه ریزی شده است كه تا سال 2020 به كل زمین خدمات ارائه نماید.
شبد*1429*9122*انتشار دهنده: مهدی نعمتی


1396/09/14
12:40:42
5055
5.0 / 5
تگهای خبر: خدمات , ماهواره
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب