۹۳ اختراع ثبت بین المللی شد

۹۳ اختراع ثبت بین المللی شد به گزارش سایت امن كانون پتنت اعلام نمود: 93 پتنت با حمایت بیشتر از 90 درصدی كانون در دفاتر معتبر خارجی ثبت شده است.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری، كانون پتنت با حمایت بیشتر از ۹۰ درصدی از ثبت اختراع خارجی در این راه با مخترعان همراه شده و تا كنون ۹۳ اختراع با حمایت این مركز در دفاتر معتبر خارجی ثبت بین المللی شده است.
تجاری سازی محصولات تولیدی بر پایه فناوری الزاماتی دارد. ثبت اختراع، آن هم در دفاتر معتبر یكی از آن الزامات است.
در این مسیر باتوجه به پیچیدگی های ثبت اختراع خارجی و هزینه های بالای آن كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با مخترعان همراه شده است و با استفاده از روش هایی كه در ادارات معتبر ثبت اختراع خارجی به كار می رود درخواست های ارسال شده را بررسی و حمایت می كند.
تا كنون ۹۳ پتنت با حمایت بیشتر از ۹۰ درصدی كانون در دفاتر معتبر خارجی گرنت شده است. البته از مجموع ۱ هزار و ۷۴۰ درخواست ثبت شده در سامانه كانون ۲۸۶ پرونده برای حمایت تأیید شده است.
علاوه بر این موارد ثبت اختراع بر توانایی تامین مالی و جذب سرمایه گذاری های خطر پذیر از طرف شركت های فناور تأثیر می گذارد و ثبت آن گسترده ترین ابزار حفاظت از آن است. پس سیستم ثبت اختراع بستری برای تجاری سازی یك ایده و فناوری است.


منبع:

1398/12/04
23:11:51
3903
5.0 / 5
تگهای خبر: شركت , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب