در هجدهمین كنفرانس ملی انجمن هوافضا مطرح شد

عقب ماندگی كشور از اهداف سند هوافضا

عقب ماندگی كشور از اهداف سند هوافضا به گزارش سایت امن رئیس انجمن هوافضا با انتقاد از عقب ماندگی كشور از اهداف تعیین شده در سند توسعه هوافضا كشور اظهار داشت: این امر به علت در اولویت نبودن این حوزه است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر محمد همایون صدر امروز در هجدهمین كنفرانس ملی انجمن هوافضای ایران كه در دانشگاه امیركبیر برگزار شد، با اشاره به وضعیت توسعه فناوری های هوایی و فضایی در كشور، اضافه كرد: هم اكنون شاهدیم كه اعتبارات این حوزه به سازمانی اعطا، مأموریت ها به سازمان دیگری واگذار و اختیارات به سازمان دیگری داده می شود، در حالیكه اگر این نهادها در كنار یكدیگر قرار گیرند، دستاوردهای بهتری به بار خواهد نشست.
وی افزود: اگر امید داشته باشیم كه تا سال ۱۴۰۴ جلسه شورایعالی فضایی برگزار گردد و اهداف اجرایی سند هوافضای كشور پایش شود، متوجه می شویم كه چه میزان از اهداف تعیین شده در این عرصه دور افتاده ایم.
صدر، این عقب ماندگی از اهداف را نه به خاطر تحریم ها و كمبود اعتبارات، بلكه به علت در اولویت نبودن این اهداف دانست.
دكتر علیرضا جهانگیریان، دبیر این كنفرانس هم با اشاره به اینكه بعد از اعلام فراخوان برگزاری این كنفرانش از جانب دبیرخانه، تعداد ۳۰۰مقاله كامل دریافت شد، اظهار داشت: بعد از انجام داوری از این تعداد ۱۴۵ مقاله برای عرضه شفاهی و ۹۷ مقاله برای عرضه پوستر انتخاب گردید.
وی با اشاره به پذیرش ۱۴۵ مقاله از میان مقالات ارسال شده به دبیرخانه همایش، تصریح كرد: از بین مقالات ارسال شده، ۵۸ مقاله در حوزه ایرودینامیك، ۴۲ مقاله در حوزه پیشرانش، ۴۷ مقاله در حوزه دینامیك پرواز و كنترل، ۵۹ مقاله در حوزه سازه های هوا، ۲۸ مقاله در حوزه فناوری فضایی و ۸ مقاله در حوزه مدیریت هوافضا بوده است.
جهانگیریان با انتقاد نسبت به تعداد كم مقالات در زمینه مدیریت فناوری های فضایی، تصریح كرد: در ماه های اخیر شاهد اتفاقات ناگوار بودیم كه دلیل آن عوامل سیستمی و علوم نرم بوده است و به نظر می آید كه وقت آن رسیده است كه در دانشگاه ها در كنار دروس فنی، دروس مدیریتی و سیستمی بخصوص برای دانشجویان هوافضا عرضه شود تا در آینده این افراد بتوانند با نگاه جامع تری در این عرصه فعال شوند.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر از حضور ۲۵ شركت دانش بنیان فعال در حوزه هوافضا در این كنفرانس اطلاع داد و خاطرنشان كرد: برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای شركت های فعال، سه میزگرد و ۲۰ كارگاه آموزشی همچون برنامه های این كنفرانس است.1398/11/15
23:51:31
4007
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب