بومی سازی قسمتی از ابزارها و تجهیزات فنی حوزه علوم شناختی

بومی سازی قسمتی از ابزارها و تجهیزات فنی حوزه علوم شناختی سایت امن: قسمتی از ابزارها و تجهیزات فنی حوزه علوم شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در كشور طراحی، تولید و بومی سازی شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر حسین عزیزی، كارشناس ارشد بخش پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد توسعه علوم شناختی، بومی سازی ابزارها و تجهیزات در حوزه علوم شناختی و تداوم مسیر پیشرفت و توسعه دراین زمینه را اولویت ­های راهبردی این ستاد اعلام نمود و اظهار داشت: قسمتی از این دستگاه ها و سیستم ها با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در كشور طراحی، تولید و بومی سازی شد.
وی اظهار نمود: كوشش های گسترده ای در زمینه ساخت، تامین و توسعه ابزارها و فناوری های این حوزه بمنظور ارتقای سطح كارهای پژوهشی و حركت در راه كاربردی كردن نتایج مطالعات به ویژه در حوزه ذهن و مغز با حمایت های این ستاد در كشور جریان دارد تا پژوهشگران و متخصصان دركوتاه ترین زمان، یافته های تخصصی و علمی خودرا جهت استفاده در كشور كاربردی كنند.
عزیزی اشاره كرد: بواسطه تشكیل تیم های مشترك تحقیقاتی خیلی از تجهیزات و دستگاه ها همچون دستگاه ثبت نوار مغزی، تحریك الكتریكی مغز، تصویربرداری نوری از مغز، اندازه گیری سیگنال های مغزی، دستگاه اندازه گیری سیستم بویایی و رهگیر چشم در كشور طراحی شده و در مراكز علمی و درمانی مورد استفاده قرار دارد.
وی، تشكیل گروه های "پیشران" با هدف دستیابی به خودكفایی در ساخت دستگاه ها و سیستم ها را گام مثبت دیگر برای بسط فعالیت ها در حوزه علوم شناختی و مطالعه مغز برشمرد و تصریح كرد: در این راستا گروه های مختلفی در حوزه های نورواپتیك، اختلالات عصب-تحولی و تحریك عمقی مغز ایجاد و فعال گردیده است.
عزیزی افزود: ترغیب و جلب همكاری و مشاركت متخصصان، اساتید و پژوهشگران در اجرای طرح های تحقیقاتی و جذب تعداد زیادی از فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه های معتبر بین المللی در مراكز علمی و تخصصی از دیگر كارهای ستاد توسعه علوم شناختی درمسیر بالندگی علمی كشور است.
منبع:

1398/11/14
13:37:34
4264
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , توسعه , دانشگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب