تكنولوژی جدید ویدئویی برای ردگیری آنی نقطه تمركز چشم

تكنولوژی جدید ویدئویی برای ردگیری آنی نقطه تمركز چشم سایت امن: عینك های مجهز به دوربین ویدئویی تا حدی جهان را از دید مردم عادی به ما نشان می دهند، اما نمی توانند محل دقیق تمركز چشم را مشخص كنند. حال یك تكنولوژی جدید این كار را ممكن كرده است.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، پژوهشگران دانشگاه نوادا یك هدست جدید ساخته اند كه به دیگران دقیقاً نشان میدهد كه چشم هر فرد در هر لحظه به چه چیزی زل زده و از این اختراع می توان در حوزه های دیگری نیز بهره گرفت.
سیستم مورد اشاره كه رنو نام دارد، از مجموعه ای از شیشه ها كه توسط پژوهشگران آلمانی ابداع شده و دو دوربین برای ردگیری آنی حركات چشم افراد بهره می گیرد. همین طور این هدست دارای سنسوری حركتی است كه امكانات شتاب سنج و ژیروسكوپ را در خود دارد.

این سیستم در جریان بررسی آزمایشی توانست در زمان راه رفتن یك فرد داوطلب هر لحظه دریابد كه چشم وی بر روی چه چیزی متمركز شده و حركت سریع سر یا پیكر شخص مذكور اختلالی در عملكرد این سیستم ایجاد نكرد.
هدست مورد اشاره توسط افراد ۵ تا ۷۰ ساله قابل استفاده می باشد و می توان از آن در حوزه هایی همچون خرید آنلاین، ارتقای ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، تسهیل ارتباطات، خدمات جدید در موزه ها و كتابخانه ها و غیره استفاده نمود. همین طور این اختراع در عرصه پزشكی و برای تشخیص سریع تر خیلی از بیماری های عصبی، مغزی، چشمی، شناختی و غیره كاربرد خواهد داشت.


منبع:

1398/11/08
21:00:27
4128
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب