در دانشگاه شیراز؛

بزرگترین جدول تناوبی كشور رونمایی گردید

بزرگترین جدول تناوبی كشور رونمایی گردید به گزارش سایت امن بزرگترین ماكت جدول تناوبی عناصر كشور در مراسمی با حضور رئیس دانشگاه شیراز و تعدادی از اساتید و دانشجویان در این دانشگاه رونمایی گردید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، این جدول تناوبی با عناصر كاملاً طبیعی و به همت انجمن علمی دانشجویی بخش شیمی دانشگاه شیراز ساخته شده است.

مجری اصلی این طرح عبداللهی، دانش آموخته كارشناسی و دانشجوی كارشناسی ارشد شیمی دانشگاه شیراز است.

دكتر هادی سالاری، عضو هیأت علمی بخش شیمی دانشگاه شیراز در مراسم رونمایی اظهار داشت: سال ۲۰۱۹ میلادی از سوی اتحادیه بین المللی فیزیك محض و كاربردی (IUPAP) و سازمان ملل به نام سال جدول تناوبی (IYPT 2019) نامگذاری شد و به همین مناسبت برنامه های گوناگونی در سراسر دنیا ترتیب یافت.

وی ادامه داد: در كشورمان هم رویدادهای مختلفی برگزار گردید و از نظر تعداد، بیشترین برنامه های در رابطه با این نامگذاری در دانشگاه شیراز برگزار گردید.

پروفسور حبیب فیروزآبادی، چهره ماندگار كشور و استاد بخش شیمی دانشگاه شیراز هم در این آئین اظهار داشت: بخش شیمی در دانشگاه شیراز بالغ بر ۶۰ سال قدمت دارد و بیشتر از ۳۰ سال پیش اولین دوره دكتری شیمی كشور در دانشگاه شیراز افتتاح شد.

وی خطاب به دانشجویان و اساتید جوان حاضر در جلسه اظهار نمود: ضروریست كه تاریخ علم ایران و جهان را بخوانیم و با درایت و فهم با مجامع علمی بین المللی ارتباط برقرار نماییم.

چهره ماندگار كشور تصریح كرد: با امید، اعتماد به نفس و كوشش و تلاش شبانه روزی می توان پله های ترقی را طی كرد.
1398/11/03
20:24:26
4181
5.0 / 5
تگهای خبر: دانشگاه , ساخت , سازمان
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب