رباتی كه مبل و كمد سرهم می كند

رباتی كه مبل و كمد سرهم می كند سایت امن: یك شركت تولید كننده مبل و كمد از طراحی ربات های هوشمندی آگاهی داده كه می توانند قطعات مجزای تولیدات این شركت را مونتاژ كرده و به یكدیگر متصل كنند.به گزارش سایت امن به نقل از تك اكسپلور، شركت سوئدی IKEA كه قطعات مجزای انواع مبلمان و كمد و غیره را برای سرهم كردن توسط خود خریدار عرضه می كند، با همكاری پژوهشگران دانشگاه كارولینای شمالی ربات هوش مصنوعی جدیدی را بطور آزمایشی تولید كرده كه می تواند با استفاده از ابزار آلاتی مانند پیچ گوشتی و غیره قطعات چوبی مجزای تولیدات IKEA را به یكدیگر مونتاژ كرده و كمد، تختخواب، مبل و غیره را بسازد.
این ربات می تواند هم اتصالات محدود و ساده و هم اتصالات گسترده و پیچیده را انجام دهد و از هوش كافی برای برنامه ریزی طولانی مدت و برنامه ریزی های متنوع برخوردارست. استفاده از این ربات می تواند جایگزین كارگرهایی شود كه برای انجام این امور ساده به كار گرفته می شوند. همین طور با استفاده از ربات مذكور وقت انسان ها برای سرهم بندی لوازم مختلف تلف نمی گردد.
ربات مذكور از سیستم بصری پیشرفته ای برخوردارست كه با بررسی اشیا و دستورالعمل اتصال می تواند بدون نیاز به انسان عملیات مونتاژ و سرهم بندی وسایل مختلف را انجام دهد. فعلا این ربات مراحل آزمایشی را طی می كند تا برای عرضه در بازار آماده شود.


منبع:

1398/09/23
17:52:09
4880
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , ربات , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب