به همت محققان دانشگاهی صورت گرفت

دستیابی به تركیب كانی بهساز خاك با استفاده از زئولیت

دستیابی به تركیب كانی بهساز خاك با استفاده از زئولیت به گزارش سایت امن محققان دانشگاه سمنان موفق به دستیابی به تركیب كانی بهساز خاك و دریافت گواهینامه ثبت مواد كودی برای این محصول شدند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكترعلی حقیقی اصل، رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه سمنان با بیان این خبر اظهار داشت: یكی از شركت های معدنی كه در زمینه «توسعه كاربردهای زئولیت» در پارك علم و فناوری دانشگاه سمنان فعالیت دارد، موفق به دریافت گواهینامه ثبت مواد كودی برای محصول «تركیب كانی بهساز خاك» از مركز تحقیقات خاك و آب كشور شد.
مهندس مهران رجبی، مدیرعامل این شركت معدنی اظهار نمود: با تحقیقات چندین ساله صورت گرفته بر روی زئولیت، نتایج ارزشمندی از این خاك هوشمند بدست آمده است كه در حوزه كشاورزی و كاهش مصرف آب تحول عظیمی بوجود می آورد.
مدیرعامل این شركت معدنی افزود: «تركیب كانی بهساز خاك» هم نتایج همین تحقیقات است كه از ماده معدنی پرارزش زئولیت به دست آمده است.
وی با اشاره به اینكه این كود كاهش دهنده مصرف آب است و سبب بهبود اثرات شوری آب و خاك می شود، خاطرنشان كرد: بهبود PH خاك و افزایش ظرفیت تبادل كاتیونی خاك از دیگر مزایای محصول تولیدی است.
مهندس رجبی تصریح كرد: كاهش میزان مصرف كودها و سموم، كاهش آلودگی ها و توكسین ها و كشت ارگانیك همراه با كاهش هزینه و افزایش كیفیت محصولات از دیگر خواص پرارزش این كود است.1398/09/17
21:29:38
4220
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , شركت , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب