فراصندوق پشتوانه قوی برای استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان

فراصندوق پشتوانه قوی برای استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان به گزارش سایت امن رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) راه اندازی فراصندوق را راهكاری برای رساندن كشور به نقطه بازدارندگی در حوزه اقتصاد دانست و اظهار داشت: تا زمانی كه به مرحله بازدارندگی نرسیم، نمی توان امید داشت كه در تحریم ها به نتیجه برسیم.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، محمد مخبر امروز در آیین رونمایی از فراصندوق با اشاره به توسعه فناوری های كشور در حوزه های مختلف، اضافه كرد: ما امروز به نقطه ای رسیده ایم كه دیگر دشمن از لطمه رساندن به ما مایوس شده است. این همان اتفاقی است كه در حوزه نظامی و هسته ای برای ما به وجود آمد.
وی با اشاره به اینكه هرگاه كشور به نقطه بازدارندگی رسیده است، دشمن از اقدامات مایوس كننده مقابل كشور دست برداشته است، اشاره كرد: در بخش اقتصادی ما گرفتار ضعف های زیادی هستیم، به شكلی كه وضعیت معیشت مردم نقطه لطمه ما به حساب می آید و اگر كشور بتواند از این مرحله عبور كند، دشمن امكان لطمه رساندن به كشور را نخواهد داشت.
مخبر افزود: ما به لحاظ مزیت های كشور در دو حوزه فعالیت های خرد و دانش بنیان از مزیت های بالایی برخوردار هستیم كه نمونه آنرا می توان به قشر عظیمی از تحصیل كرده ها اشاره نمود كه در دورترین نقاط كشور آماده خدمت و فعالیت هستند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به اقدامات این ستاد در كشور، اشاره كرد: با حمایت های ما شاهد می باشیم كه تشكیلات كوچكی در یكی از نقاط كشور به راه افتاده است كه روزانه با اجرای ۱۰۰ طرح موفق به اشتغال زایی بالایی شده است.
مخبر، ایجاد اشتغال به میزان ۱۰۰ هزار شغل را از دیگر اقدامات این ستاد نام برد و افزود: تصور ما بر این است كه برای توسعه استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان باید پشتوانه قوی در كشور ایجاد شود، بدین جهت نسبت به راه اندازی فراصندوق اقدام كردیم.
وی با اشاره به اینكه فعالیت ما در این عرصه، نباید تنها به ساخت این صندوق متوقف شود، افزود: ما معمولا در برنامه های خود به دنبال خط شكنی هستیم تا مسیر همواری را ایجاد نماییم و با ایجاد این صندوق این مسیر در كشور هموار شده است.
مخبر با ابراز امیدواری از اینكه در آینده تعداد فراصندوق های بیشتری ایجاد شود، افزود: این فراصندوق ها سبب خواهند شد كه كشور به نقطه بازدارندگی برسد. تا زمانی كه ما نتوانیم كشور را به لحاظ اقتصادی به نقطه بازدارندگی برسانیم، نمی توان امید داشت كه با تحریم ها به نتیجه برسیم.
منبع:

1398/09/10
14:56:22
4143
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب