فریب ماهی ها با بلندگو برای احیای مرجان های صدمه دیده

فریب ماهی ها با بلندگو برای احیای مرجان های صدمه دیده به گزارش سایت امن محققان قصد دارند از بلندگوهای خاص زیردریایی برای فریب ماهی ها و حركت دادن آنها به سمت مرجان های دریایی صدمه دیده به منظور احیای این موجودات استفاده كنند.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، در دهه های اخیر گرمایش زمین سبب تخریب و صدمه دیدن مقدار زیادی از مرجان های دریایی شده است. مرجان های دریایی در شرایط عادی اصوات و امواجی را در آب ایجاد می كنند كه برای ماهی ها جذاب بوده و آنها را به سمت خود می كشد. اما مرجان های تخریب شده ساكت و آرام هستند و ماهی ها را جذب نمی كنند. این چرخه معیوب می تواند در نهایت سرعت تخریب مرجان ها را افزایش دهد.
محققان استرالیایی برای غلبه بر این مشكل و وادار كردن ماهی ها به حركت به سمت مرجان ها كه باعث انتقال برخی ریزمغذی های حیاتی برای آنها می شود، از یك بلندگوی خاص زیردریایی بهره برده اند كه سبب می شود ماهی های جوان به سمت مرجان ها بروند. قرار گرفتن ماهی ها در مجاورت مرجان ها باعث تغذیه این موجودات از برخی سلول های مرده و آلودگی های ظاهری بدن ماهی ها می شود كه منبع غذایی ارزشمندی برای مرجان هاست. البته این امر به نفع ماهی ها هم هست و سبب پاكسازی بدن آنها و رفع آلودگی های آنها می شود.
بلندگوهای زیردریایی قادر به تقلید از امواج حركتی و اصوات ناشی از فعالیت مرجان های سالم هستند و آزمایشی كه در این زمینه به مدت ۴۰ روز انجام شده، از بازسازی ۵۰ درصدی مرجان ها اطلاع داده است. البته باید توجه داشت این روش به تنهایی برای احیای مرجان ها كافی نخواهد بود.

1398/09/09
23:14:01
4243
5.0 / 5
تگهای خبر: محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب