با امضای تفاهم نامه همكاری؛

محصولات دانش بنیان حفظ نباتات تجاری سازی می شوند

محصولات دانش بنیان حفظ نباتات تجاری سازی می شوند به گزارش سایت امن تفاهم نامه همكاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان حفظ نباتات امضاء شد تا توسعه بازار محصولات دانش بنیان حوزه حفظ نباتات شتاب گیرد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، این تفاهم نامه به امضای پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و علیرضا درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات رسید تا توسعه بازار و تجاری سازی محصولات دانش بنیان و فناورانه در بخش حفظ نباتات سرعت گیرد.
با امضای این تفاهم نامه مشاركت و هماهنگی در زمینه تعریف، تصویب، مدیریت و راهبری طرح های فناورانه و اولویت دار با هدف تولید كالای دانش بنیان و فناورانه در حوزه مدیریت عوامل خسارت زای محصولات كشاورزی و فرآورده های گیاهی دنبال می شود.
همینطور توسعه بازار و تجاری سازی محصولات فناورانه و دانش بنیان با كیفیت داخلی از راه تخصیص سهم بازار اقتصاد كشاورزی به كالاهای دانش بنیان و فناورانه این حوزه از دیگر موضوعات این همكاری بین معاونت علمی و سازمان حفظ نباتات است.
علاوه بر این باید به پشتیبانی از بازارسازی برای محصولات و خدمات حوزه نباتات و مدیریت عوامل خسارت زای محصولات كشاورزی و فرآورده های گیاهی در داخل و خارج و پشتیبانی از ایجاد و توسعه شركت های دانش بنیان در این عرصه هم اشاره نمود.
پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی در این مراسم با اشاره به اهمیت اجرای قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان در كشور اظهار نمود: پشتیبانی از شركت های دانش بنیان راه رونق تولید در داخل است. معاونت علمی رسالت اجرای قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان را دارد و بر طبق این قانون بیشتر از ۱۱۰ خدمت به این شركت ها عرضه می كند.
وی با اشاره به اینكه تولید باید توسط شركت های فناور و بخش خصوصی صورت گیرد، اظهار داشت: در كشورمان در بعضی حوزه ها دانش بنیان ها از سال های پیش ورود داشته اند كه می توان به حوزه دارو و تجهیزات پزشكی اشاره نمود. تا چند سال پیش ما واردكننده دارو بودیم، اما با این تلاش و همت هم اكنون ۹۸ درصد نیاز دارویی كشور با تولیدات داخلی رفع می شود.
صالحی همینطور پشتیبانی از طرح های كلان ملی را بعنوان مكانیزم دیگر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت رونق تولیدات فناورانه در كشور بیان كرد و اضافه كرد: این طرح ها برای اولین بار در كشور اجرا می شوند. با امضای این تفاهم نامه همكاری اجرای برخی طرح ها به صورت طرح كلان ملی خواهد بود تا در حوزه حفظ نباتات با اقدامات عملی شاهد حركتی سریع باشیم.
بر مبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، در ادامه علیرضا درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات از وظایف این سازمان سخن گفت و امضای تفاهم نامه را مقدمه ای برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان دانست تا از این پس با تولیدات داخلی در این عرصه فعال باشیم.1398/09/07
12:15:54
4306
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب