برای مبارزه با اخبار جعلی؛

جایگزین فیسبوك و توئیتر افتتاح شد

جایگزین فیسبوك و توئیتر افتتاح شد سایت امن: یكی از موسسان ویكی پدیا یك وب سایت اجتماعی ابداع كرده كه جایگزین فیسبوك و توئیتر شود. این سرویس برای مبارزه با اخبار جعلی ارائه می شود.به گزارش سایت امن به نقل از انگجت، دو سال قبل جیمی ولز یكی از موسسان ویكی پدیا یك نشریه آنلاین به نام «ویكی تریبیون» را برای مقابله با اخبار جعلی و و اشاعه اخبار درست توسط شهروند خبرنگاران راه اندازی نمود. اما ویكی تریبیون هیچ گاه فراگیر نشد. حالا ولز می خواهد یك سایت شبكه اجتماعی و اشتراك اخبار به نام WT: Scocial ایجاد كند. او امیدوار است این وب سایت به جایگزینی برای فیسبوك و توئیتر تبدیل گردد.
WT: Scocial هم مانند فیسبوك و توئیتر به كاربران اجازه می دهد اخبار را به اشتراك بگذراند. اما برخلاف آنها بجای تبلیغات با كمك های مالی سرمایه خودرا تامین می كند. ولز در این زمینه می گوید: مدل تجاری شركت های شبكه اجتماعی كاملا تبلیغ محور است و این مشكل ساز شده است. برای اینكه در این میان محتوا با كیفیت اندك برنده اصلی است.
برخلاف فیسبوك و توئیتر كه از الگوریتم های مختلف پست هایی با بیشترین میزان كامنت یا لایك در بالای صفحه قرار می دهد، WT: Scocial جدیدترین لینك ها را بالای صفحه نشان میدهد. حتی ممكنست گزینه«upvote» در آینده به این سرویس اضافه شود.
همین طور WT: Scocial از كسب وكارهای كوچك پشتیبانی می كند. WT: Scocial قول می دهد فضایی را ایجاد كند كه عاملان خطرناك حذف شوند.
عضویت در این سرویس رایگان خواهد بود اما درحال حاضر نام فرد باید در لیست انتظار ثبت گردد، به سرویس كمك مالی كند یا دوستانش را دعوت كند.
این سرویس كه یك ماه از عمر آن می گذرد حدود ۵۰ هزار كاربر دارد.


منبع:

1398/08/25
01:50:11
4530
5.0 / 5
تگهای خبر: آنلاین , سایت , سرویس , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب