فراخوان سازمان فضایی ایران؛

مسابقه عكاسی ویژه گذر عطارد از مقابل خورشید

مسابقه عكاسی ویژه گذر عطارد از مقابل خورشید سایت امن: سازمان فضایی ایران با بیان فراخوانی از برگزاری مسابقه عكاسی ویژه گذر عطارد از مقابل خورشید آگاهی داد.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، عصرگاه دوشنبه ۲۰ آبان ۹۸ پدیده نجومی گذر سیاره تیر (عطارد) از مقابل خورشید رخ خواهد داد. عبور این سیاره از مقابل قرص خورشید از آن جهت اهمیت دارد كه این عبور در هر قرن تا ۱۳ بار روی می دهد.
سازمان فضایی ایران زمان تماس اول و مماس شدن سیاره تیر با خورشید را ساعت ۱۶ و ۵ دقیقه و ۲۷ ثانیه و تماس دوم یعنی قرارگیری كامل سیاره تیر در مقابل خورشید را ساعت ۱۶ و ۷ دقیقه و ۸ ثانیه اعلام نموده است.
دیاگرام گذر عطارد از مقابل خورشید و زمان تماس ها و چگونگی میزان مشاهده در مراكز استان ها به شرح زیر است.


از این رو سازمان فضایی ایران از عكاسان مشتاق عكاسی از این پدیده نجومی خواسته است كه تصاویر خودرا به همراه مشخصات صاحب اثر به ایمیل info@isa.ir ارسال نمایند.
به سه اثر برگزیده این مسابقه لوح یادبود و جایزه نقدی اهدا می شود.
سازمان فضایی ایران درهمین حال از فراهم كردن امكان رصد زنده گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید برای عموم مردم آگاهی داده و از رصدخانه های كشور خواسته در این طرح شركت نمایند. سیاره عطارد بین زمین و خورشید قرار دارد و گفته می شود كه فقط در اردیبهشت ماه (ماه مه) یا آبان ماه (ماه نوامبر) از دید ناظر زمینی، از برابر قرص خورشید عبور می كند.


منبع:

1398/08/17
17:26:15
4414
5.0 / 5
تگهای خبر: سازمان , شركت , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب