آزمایشگاه الكترواپتیك در پژوهشگاه فضایی ایران راه اندازی شد

آزمایشگاه الكترواپتیك در پژوهشگاه فضایی ایران راه اندازی شد به گزارش سایت امن آزمایشگاه الكترواپتیك سنسورهای فضایی در پژوهشگاه فضایی ایران راه اندازی شد.به گزارش سایت امن به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، روز چهارشنبه مورخ ۳ مهر، آزمایشگاه الكترواپتیك گروه سنسورهای فضایی پژوهشكده مكانیك در شیراز با حضور دكتر حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران و معاونان و مدیران این پژوهشگاه و مهندس سهرابی مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس راه اندازی شد.
بنا به این گزارش، در این مراسم، دكتر رحیم اقرء رئیس پژوهشكده مكانیك در مورد راه اندازی آزمایشگاه الكترواپتیك، اظهار داشت: ایجاد چنین آزمایشگاهی در بخش الكترواپتیك صنعت فضایی كشور با راهبرد ایجاد زیرساخت دانش اپتیكی متناسب با پیشبرد مأموریت های فضایی در این عرصه حساس، اقدامی ضروری بوده كه با تلاش متخصصان پژوهشكده مكانیك و دریافت مشاوره های جامع از نخبگان دانشگاهی و تحقیقاتی كشور، راه اندازی شده و آماده بهره برداری است.
اقرء تصریح كرد: آزمایشگاه الكترواپتیك با مساحت ۱۰۶ متر فضای تمیز ۱۰۰۰۰، شامل ۳۶ متر فضای ۱۰۰۰ و ۳۳ متر فضای اتاق تاریك بر مبنای استانداردهای ISO۱۴۶۴۴ و ECSs-ST- ۷۰-OIC طراحی و ساخته شده است. در داخل این آزمایشگاه سه سكوی ضد ارتعاش با میرایی بیشتر از ۹۸ درصد ارتعاش محیط وجود دارد كه برای صحه سنجی سنسورهای ستاره، خورشید و افق زمین تجهیز شده است.
رئیس پژوهشكده مكانیك خاطرنشان كرد: حالا، چیدمان های تست و صحه سنجی سنسورهای فضایی خورشید، ستاره و افق زمین برگزار شده در این آزمایشگاه، آماده پوشش دهی نیاز داخلی پژوهشگاه و خدمات رسانی به فعالان حوزه استراتژیك اپتیك و فوتونیك كشور است.
اقرء درباره خصوصیت های این آزمایشگاه اضافه كرد: این آزمایشگاه با متراژ و كلاس كاری طراحی شده یكی از با كیفیت ترین آزمایشگاه های الكترواپتیك كشور است.
رئیس پژوهشكده مكانیك از خصوصیات بارز این آزمایشگاه را فراهم نمودن بسترهای الكترونیكی و اپتیكی در كلاس تمیز برای تجمیع المان های اپتیكی، مونتاژ قطعات الكترونیكی و تست حسگرها است، برشمرد كه برپایه استانداردهای فضایی باید در كلاس ۱۰۰۰ صورت گیرد.


منبع:

1398/07/05
14:03:48
4370
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب