روسای صندوق ها مطرح كردند؛

چالشهای صندوقهای پژوهش و فناوری برای پشتیبانی از دانش بنیانها

چالشهای صندوقهای پژوهش و فناوری برای پشتیبانی از دانش بنیانها به گزارش سایت امن رئیس صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی با اشاره به مشكلات این صندوق ها اظهار داشت: عدم پذیرش ضمانت های صندوق پژوهش و فناوری به خصوص از جانب نهادهای دولتی یكی از چالشهاست كه در صدد رفع آن هستیم.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، دكتر رضوی امروز در مراسم افتتاح دفاتر صندوق های پژوهش و فناوری در محل مجتمع شكوفایی شركت های دانش بنیان اظهار داشت: همواره در راه حركت این صندوق ها چالش هایی وجود دارد.
وی با اشاره به این چالش ها اظهار داشت: ضروری می باشد سیاست های كلان به جای اساسنامه نمونه تدوین شود و خدمات غیرمالی مانند آموزش و توانمندسازی شركت ها عرضه شود.
رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران هم با اشاره به اینكه عدم ابلاغ نظام ارزیابی و رتبه بندی صندوق ها از دیگر مشكلات صندوق های پژوهش و فناوری به حساب می آید، اظهار داشت: باید شاخصهای تعیین مقادیر تسهیلات و خط اعتباری بدون توجه به بهره وری عوامل نامشهود صورت گیرد.
به گفته فریدوند، عدم پذیرش ضمانت های صندوق پژوهش و فناوری به خصوص از جانب نهادهای دولتی از دیگر چالش های صندوق ها به حساب می آید.
وی اظهار داشت: كاهش تقاضای تسهیلات و احتیاج به توسعه استارت آپ ها و شتاب دهنده ها، گرایش به تاسیس صندوق های مستقل در شهرستان ها و در بخش های خصوصی، تعلق مالیات به كارمزد تسهیلات و معافیت مالیاتی بهره بانكی، عدم موضع گیری شفاف نهادهای مرتبط در پاسخ به استعلامات حقوقی معوقات و افزایش بی قاعده شركت های ارزیابی و خدمات جانبی از دیگر چالش های این حوزه به حساب می آید. محمدمهدی فریدوند رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: صندوق های پژوهش و فناوری توانمند بوده و ظرفیت بالایی به جهت اینكه بتوانند در اكوسیستم فناوری اثرگذار باشند، دارند. وی با اشاره به اینكه این صندوق ها ظرفیت های خوبی با منابع مالی محدود دارند، اظهار داشت: رویكردهای تقویت صندوق های پژوهش و فناوری از حیث منابع ضروری می باشد و باید چالش ها و مشكلات صندوق ها برطرف شود تا با زیرساختی قوی از شركت های دانش بنیان در جهت تولید محصولات بر پایه دانش حمایت كنند. فریدوند با تاكید بر تقویت صندوق ها در توسعه اكوسیستم فناوری اظهار داشت: خوشبختانه رویكرد جدید صندوق نوآوری و شكوفایی در این زمینه خوب بوده است.

1398/07/02
20:59:35
4273
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , توسعه , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب