رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی مطرح كرد؛

راه اندازی دفاتر صندوق پژوهش و فناوری برای تسهیل پشتیبانی از شركتها

راه اندازی دفاتر صندوق پژوهش و فناوری برای تسهیل پشتیبانی از شركتها به گزارش سایت امن رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: در صدد هستیم كه چالش های صندوق های پژوهش و فناوری را با نمایندگانی از حوزه های مختلف برطرف نماییم تا فرآیند پشتیبانی از شركتها به تعویق نیافتد.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، علی وحدت امروز در افتتاح دفاتر صندوق های پژوهش و فناوری در محل مجتمع شكوفایی شركت های دانش بنیان اشاره كرد: جلسات كارگروه صندوق های پژوهش و فناوری همواره برگزار می گردد كه در آن قوانین مربوط به حمایت و دستورالعمل هایی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینكه اصلاح اساسنامه صندوق های پژوهش و فناوری در دستور كار این كارگروه قرار گفته است، اظهار داشت: همواره این اساسنامه در امتداد ارتقای صندوق های پژوهش و فناوری است؛ همین طور رفع چالش های سر راه صندوق های پژوهش و فناوری در این كارگروه بررسی و مورد تاكید اعضای آن قرار می گیرد.
وحدت با اشاره به اینكه مشكلاتی از طرف روسای صندوق پژوهش و فناوری اعلام می شود، اظهار داشت: عدم استقبال بخش خصوصی، مشكلاتی در سیستم ارائه وام های بانكی، اعتبارسنجی، اعطای مجوز، نظارت و ارزیابی و... همواره وجود دارد كه این كارگروه صندوق پژوهش و فناوری در امتداد رفع آن هستند.
به گفته وی، هم اكنون تعدادی صندوق پژوهش و فناوری در سراسر كشور فعالیت دارد و در این راستا از شركت های دانش بنیان و محصولات فناورانه، استارت آپ ها حمایت می كنند.
وحدت در خطاب به مدیران صندوق های پژوهش و فناوری اظهار داشت: شما صندوق های غیردولتی، چابك و فعال هستید بدین جهت باید در امتداد پشتیبانی از شركت های دانش بنیان استقلال داشته باشید.
وی اضافه كرد: صندوق های پژوهش و فناوری در حوزه های جغرافیایی سراسر كشور همواره در حال ارائه خدمات هستند و می بایست چالش های آنان رفع شوند؛ صندوق های پژوهش و فناوری می توانند با نمایندگانی از ارگانهای مختلف مانند وزارت بهداشت، وزارت علوم، بانك مركزی، وزارت جهاد كشاورزی در امتداد رفع مشكلاتشان مذاكره كنند.
به گزارش سایت امن به نقل از مهر، در این مراسم دفاتر صندوق های پژوهش و فناوری در طبقه چهارم مجتمع شكوفایی شركتهای دانش بنیان و از سایت كارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی راه اندازی شد.


منبع:

1398/07/02
14:01:10
4379
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب