رئیس دانشكده مهندسی ریاضی دانشگاه امیركبیر مطرح كرد

هندسه قدیمی ترین علم جهان، كاربرد هندسه محاسباتی از نجوم تا دنیای پزشكی

هندسه قدیمی ترین علم جهان، كاربرد هندسه محاسباتی از نجوم تا دنیای پزشكی به گزارش سایت امن رئیس دانشكده مهندسی ریاضی و علوم كامپیوتر دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: هندسه یك علم كاربردی است كه جزو قدیمی ترین علم ها هم به حساب می آید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر علی محدث خراسانی در مراسم اختتامیه ششمین المپیاد هندسه ایران اظهار داشت: یك معلم خوب می تواند زمینه عشق به هندسه را در دانش آموزان به وجود آورد.

رییس دانشكده ریاضی و علوم كامپیوتر دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه معلمان علاوه بر نقش آموزشی باید دانش آموزان را هدایت كنند، اضافه كرد: معلمان با معرفی رشته های مختلف علمی دانش آموزان را در جهت استعدادهای آنان هدایت می كنند.

وی اضافه كرد: هندسه قدیمی ترین علمی است كه بشر كسب كرده و طی سالیان گذشته هندسه گرفتار تحول شده است.

رئیس دانشكده مهندسی ریاضی و علوم كامپیوتر دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه هندسه از ۲۰۰ سال پیش مراحل مختلفی را طی كرده است، تصریح كرد: هندسه با دیگر رشته ها ادغام شده است كه یكی از آنها هندسه معماری است.

وی با اشاره به اینكه ایران در هندسه جایگاه خوبی دارد، تصریح كرد: باید با برگزاری چنین المپیادهایی، دانش آموزان و جامعه را با علم هندسه و كاركردهای آن آشنا نماییم.

دكتر محدث تصریح كرد: تمامی معمارهای قدیم هندسه دان بودند و بر مبنای هندسه فعالیت های خویش را انجام می دادند.

وی عنوان كرد: هندسه معماری هم یكی دیگر از رشته هایی است كه طی سال های گذشته بوجود آمده است و بر مبنای آن می توان كارهای بسیار بزرگی ایجاد كرد.

رئیس دانشكده مهندسی ریاضی و علوم كامپیوتر دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: امروز برای ساخت ساختمان های بزرگ هزینه های بسیار زیادی می شود، ازاین رو هندسه در ساخت این نوع ساختمان ها بسیار موثر است.

دكتر محدث افزود: هندسه محاسباتی هندسه ای است كه با آی تی ادغام شده است و از حدود ۵۰ سال پیش فعالیت این هندسه شروع شده است.

وی اظهار داشت: این هندسه طی ۵۰ سال قبل رشد بسیار زیادی داشته است كه این هندسه از نجوم تا دنیای پزشكی كاربرد دارد.1398/06/30
15:23:36
4947
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب