رییس پارك علم و فناوری جهاددانشگاهی كرمانشاه:

استارت آپ ها وام نمی خواهند

استارت آپ ها وام نمی خواهند به گزارش سایت امن رئیس پارك علم و فناوری جهاددانشگاهی كرمانشاه با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری در حوزه استارت آپ های استان اظهار داشت: استارت آپ ها تسهیلات نمی خواهند و باید سرمایه گذارانی پای كار بیایند كه در سود و زیان این شركت ها سهیم باشند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر معصومه خان احمدی در نشست تخصصی بررسی چالش ها و فرصت های نوین كسب و كار در زیست بوم كارآفرینی استان كه با حضور مدیران شركت های استارآپی در محل هتل پارسیان كرمانشاه برگزار شد، با اشاره به تشكیل اكوسیستم فناوری در استان اظهار داشت: با وجود مراكز رشد، مراكز نوآوری، صندوق شكوفایی خلاقیت و شتاب دهنده و هم وجود دانشگاه های خوب و اساتید برجسته حدودا می توان گفت اكوسیستم فناوری در استان شكل گرفته و به شخصه به آینده این اكوسیستم امیدوارم.

وی ادامه داد: طبیعی است در ابتدا حركت این اكوسیستم چندان روان نباشد، چون كه حوزه استارت آپ ها در دنیا با شتاب در حال حركت است و در حالیكه ما مفاهیم این حوزه را تشریح می نماییم دنیا به نسل پنج و ششم استارت آپ ها رسیده است.

خان احمدی با اشاره به اینكه نگاه آماری به حوزه استارت آپ ها چالش برانگیز است، اظهار داشت: ما در حالی به دنبال توسعه استارت آپ ها هستیم كه منابع مالی برای پشتیبانی از آنها در استان تعریف نشده است.

وی تصریح كرد: استارت آپ های ما احتیاج به "وام" ندارند، آنها سرمایه گذاری می خواهند كه در سود و زیان آنها شریك باشد.

رئیس پارك علم و فناوری كرمانشاه از تدوین پروتكل حمایتی در استان در جهت پشتیبانی از استارت آپ ها اطلاع داد و اضافه كرد: این پروتكل با همكاری دستگاه های اجرایی، سازمان ها و بخش خصوصی برای پیشبرد كار استارت آپ ها تدوین شده كه حتی از جانب مسئولین كشوری مربوطه پیشنهاد شد این پروتكل در سایر استان های كشور هم اجرایی شود.

ایشان در ادامه از مسئولین شتاب دهنده "تیك" خواست تا یك استارت آپ در حوزه رفع چالش های استارت آپ ها راه اندازی كنند، بطوری كه چالش های موجود در سر راه ارتباط استارت آپ ها با حوزه صنعت و دانشگاه ها را احصا كرده و برای رفع مشكل آنها چاره اندیشی كند.

خان احمدی همینطور از سرمایه گذاران و صاحبان صنایع استان هم خواست در حوزه های استارت آپی سرمایه گذاری كنند.

منبع:

1398/06/29
13:32:36
4398
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص , توسعه , دانشگاه , دستگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب