تجاری سازی نانوذرات اكسیدروی شركت ایرانی در تركیه

تجاری سازی نانوذرات اكسیدروی شركت ایرانی در تركیه به گزارش سایت امن یكی از شركت های فناور با تولید نانوذرات سلنیوم، افزودنی ای برای شامپوهای ضد شوره تولید كرده، ضمن آنكه نانو ذرات اكسید روی این شركت در كشور تركیه تجاری سازی شده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر محبوبه دولتیاری اسلامی، مدیر فنی یكی از شركت های فناور تولید نانو مواد نظیر نانوذرات سلنیوم، اكسیدروی و كلوئید نقره را با هدف تامین نیازهای بخش صنعت یكی از دستاوردهای علمی این شركت نام برد و اظهار داشت: برای توسعه فناوری نانو در صنایع مختلف احتیاج به نانومواد مختلفی است كه در این راستا از سال ۱۳۹۳ مبادرت به تولید چند نوع نانومواد كرده ایم و هم اكنون مشتریانی از صنایع مختلف نظیر نساجی، آرایشی و بهداشتی و پلاستیك داریم.
وی ظرفیت تولید اكسیدروی را دو تن در ماه و كلوئید نقره را ۱۰۰ تن در ماه اعلام نمود و اظهار داشت: به تازگی گواهی نانو مقیاس را برای نانوذرات سلنیوم دریافت كرده ایم كه این تاییدیه برای توسعه تجاری این محصول بسیار ضروری می باشد. نانو ذرات سلنیوم دی سولفات جهت استفاده در صنعت شامپو تولید شده است كه به صورت كلوئید بوده، در حالیكه سلنیوم دی سولفاتی كه در كارخانه های شامپوسازی استفاده می شود، معمولا به صورت پودر است.
به قول این محقق، كلوئیدی بودن و داشتن ابعاد نانومتری سبب افزایش اثربخشی محلول سلنیوم دی سولفات نسبت به پودرهای موجود در بازار می شود، به صورتی كه میزان مصرف آن در خط تولید به یك پنجم كاهش پیدا كند. این نانوذرات باعث بروز خاصیت ضدشوره و ضد خارش می شوند.
دولتیاری اسلامی از تجاری سازی نانو ذرات پودری اكسیدروی تولید این شركت در یكی از شركت های كشور تركیه اطلاع داد و خاطرنشان كرد: از آنجایی كه این شركت كشور تركیه به دنبال نانوذرات اكسیدروی تقویت شده با سلنیوم است، ما این محصول را برای آنها تولید كرده و نمونه اولیه ای برای تست به این شركت ارسال كردیم كه نتایج تست ها موفقیت آمیز بوده و مقرر است بزودی نشستی برای انعقاد قرارداد فروش با این شركت برگزار گردد.
وی تصریح كرد: ما شركتی در تركیه ثبت كرده ایم كه مقرر است فناوری تولید نانو ذرات اكسیدروی به شركت جدید ما در تركیه منتقل شود و در نهایت محصول آن به شركت تركیه ای فروخته شود. این نانو ذرات دارای خواص اپتیكی ویژه ای هستند كه مقرر است این خاصیت نانوذرات توسط شركت تركیه ای مورد استفاده قرار گیرد.
دولتیاری اسلامی، تولید نانوذرات دی اكسید تیتانیوم برای ایجاد خواص خودتمیزشوندگی را از دیگر محصولات این شركت نام برد.1398/06/26
22:49:29
4764
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , شركت , صنعت , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب