رونق صنعت پهپاد با هم افزایی بخش خصوصی و دولتی

رونق صنعت پهپاد با هم افزایی بخش خصوصی و دولتی سایت امن: ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بخش خصوصی و دولتی برای توسعه بازار صنعت پهپادی كشور با یكدیگر همكاری می كنند.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همایش عرضه كاربردی فناوری نوین پهپاد توسط ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همكاری صندوق نوآوری و شكوفایی و كارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی ایران انجام می شود.
این همایش دو روزه با محورهای پهپاد و كشاورزی، پهپاد و مدیریت بحران و امداد و نجات، سنجش از طریق دور، پهپاد و بازرسی از خطوط برق و نیروگاه ها، پهپاد و حوزه نفت و گاز، پهپاد و مدیریت ترافیك و پهپاد در محیط زیست، ۲۶ و ۲۷ شهریورماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شكوفایی انجام خواهد شد.
با مقایسه روند تولید و سرعت پیشرفت دانش «پهپاد» در جهان و ایران به این مهم دست می یابیم كه تاریخ فعالیت در حوزه پهپاد در سطح جهان بیشتر از یك قرن سابقه دارد و ایران تنها حدود ۳۰ سال در این زمینه فعالیت داشته اما به یكی از قدرت های برتر پهپاد در جهان تبدیل گشته است.
به وضوح می توان دریافت كه دانش «پهپادی» ایران و سرعت پیشرفت كشورمان در حوزه پهپادها در مقایسه با روند تولید و پیشرفت این صنعت در كشورهای جهان نسبت چشمگیری دارد و این سرعت پیشرفت توانسته است خیلی از معادلات را در عرصه های مختلف به خصوص عرصه نظامی در شرایط منطقه و جهان تغییر دهد.
با توجه به اهمیت توسعه صنعت پهپادی در كشور، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبادرت به برگزاری همایش عرضه كاربردی فناوری نوین پهپادی كرده است كه در این هماشی دو روزه تمام بازیگران این صنعت به میدان می آیند.
در حاشیه این همایش، اولین نشست مشترك بخش های دولتی و خصوصی دانش بنیان با حضور تمامی ارگان های بهره بردار خدمات پهپادی نیز انجام خواهد شد.


منبع:

1398/06/25
19:58:36
4307
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب