فناوری های فوتونیك به مدارس برتر راه می یابند

فناوری های فوتونیك به مدارس برتر راه می یابند سایت امن: ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف استعدایابی و تربیت نیروی خلاق، درصدد برآمده است از برگزاری كارگاه های آموزشی فناوری های فوتونیك در مدارس برتر حمایت كند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری طی فراخوانی اعلام نموده است كه فعالان حوزه فوتونیك و لیزر می توانند برای برگزاری كارگاه های آموزشی فوتونیك در مدارس برتر كشور نسبت به تنظیم و ارسال پیشنهادهای همكاری خود به این ستاد اقدام نمایند.

در این فراخوان آمده است كه از شخصیت های حقوقی مانند شركت ها، دانشگاه ها، مراكز پژوهشی و غیره دعوت می شود كه پیشنهادهای خودرا حداكثر تا تاریخ اول مهرماه امسال به ستاد ارسال نمایند. تمامی متقاضیان علاقه مند و توانمند می توانند ابتدا در سامانه اطلاعات فعالان ثبت نام و سپس پیشنهادهای خودرا با تكمیل فرم كاربرگ نهایی پیشنهاد طرح ارسال نمایند.

هدف از اجرای این طرح، ایجاد علاقه و انگیزه در دانش آموزان مدارس برتر و ارتقای میزان آگاهی آنها نسبت به مبانی فیزیك نور و اپتیك، مفاهیم مقدماتی فناوری فوتونیك و كاربردهای آن در زندگی روزمره است.

در این طرح كارگاه های آموزشی به صورت یك الی دو روزه و در چارچوب كارگاه های مختلف برگزار می شود و موضوعاتی از قبیل آموزش خصوصیات نور، پلاریزاسیون، پراكندگی، تداخل و غیره، خواص لیزر، آشنایی با ادوات نوری، آشنایی با سیستم های فوتونیكی، آشنایی با مواد فوتونیكی و غیره آموزش داده خواهد شد.

علاقه مندان می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آدرس http: //pam.isti.ir/ بازگشت كنند.

منبع:

1398/06/21
20:32:18
4241
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , توسعه , دانشگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب