مسابقات آزمایشگاهی و كدنویسی دانش آموزان كشور در قزوین شروع شد

مسابقات آزمایشگاهی و كدنویسی دانش آموزان كشور در قزوین شروع شد به گزارش سایت امن هفدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی و نخستین دوره مسابقات كدنویسی با حضور ۵۵۰ دانش آموز و كارشناس سراسركشور از امروز در قزوین شروع شد.


به گزارش سایت امن به نقل از مهر، در این رقابتها ۵۵۰ نفر از دانش آموزان، سرپرستان، مدیران و كارشناسان پژوهش سراهای دانش آموزی از ۳۲ استان كشور حضور دارند كه ۲۵۱ نفر آنها را دانش آموزان تشكیل می دهد. این مسابقات در محل دانشگاه فرهنگیان قزوین در حال برگزاری است و مراسم اختتامیه فردا باحضور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با معرفی نفرات برتر برگزار می شود. در این رویداد علمی در بخش حضوری تعداد ۱۲۸ نفر، در رشته كد نویسی ۹۸ نفر در مدت دو روز با هم رقابت می كنند.
همینطور در كنار این رقابت ها، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش سراهای دانش آموزی هم برپا شدهاست. حمید حمدالله زاده معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان قزوین در حاشیه برگزاری این مسابقات به خبرنگار مهر اظهار داشت: نخستین دوره مسابقات كد نویسی و هفدهیمن دوره مسابقات آزمایشگاهی مرحله كشوری با همكاری معاونت آموزش متوسطه و اداره تكنولوژی و گروه های آموزشی وزارت آموزش و پرورش توسط اداره كل آموزش پرورش استان قزوین برگزار شده است. حمد الله زاده خاطرنشان كرد: این مسابقات در مقطع متوسطه دوم از تاریخ چهارم تا ششم شهریور ماه در بخش آزمایشگاهی در دو بخش حضوری و غیر حضوری و مسابقات آزمایشگاهی دبیران هم به صورت غیر حضوری برگزار می گردد.
وی یادآورشد: مسابقات كد نویسی هم به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می گردد و دركنار آن نمایشگاه دستاوردهای پژوهش سراهای دانش آموزی هم در محوطه دانشگاه تربیت معلم برگزار شده است. معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار داشت: در كنار این رقابتها مراسم اهدای جوایز مسابقات زیست فن آور كشور و هم اهدای جوایز نخستین دوره مسابقات سلول های بنیادین و پزشكی بازساختین در قزوین پیشبینی شده است.

حمدالله زاده خاطرنشان كرد: مهمترین هدف از برگزاری این رویداد علمی، تقویت مهارت كار گروهیدر محیط های متنوع یادگیری، ایجاد زمینه طراحی و انجام پروژه های تحقیقی، پژوهشی و فنآوری و هم تقویت و تعمیق فرهنگ مطالعه، تحقیق و پژوهش است.
وی بیان كرد: این مسابقات همه ساله به منظورآشنایی فردی و گروهی دانش آموزان با مسائل علمی روز جهان در سطوح مدرسه ای، منطقه ای، استانی و كشوری برگزار می گردد و دانش آموزان دراین رقابت سالم علمی توان خویش را ارزیابی می كنند. حمدالله زاده اضافه كرد: در نشست كارشناسان و روسای قطب های كشوری گروه های آموزشی سراسر كشور قطب های خلاقیت، نجوم، ادبیات علوم انسانی، انرژیی های نو، هوا فضا، گیاهان دارویی در این جلسه های تخصصی آخرین دستاوردهای علمی خویش را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهند داد.
معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان كرد: در نمایشگاه پژوهشسراهای دانش آموزی هم اختراعات، ابداعات و نوآوری های دانش آموزان در معرض دید علاقمندانقرار خواهد گرفت كه از دانش آموزان درخواست می نماییم حتما از این نمایشگاه دیدن كنند و با توانمندی همسالان خود آشنا گردند.

1398/06/05
13:23:26
4211
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , انرژی , پژوهش , تخصص
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب