در گفت وگو با سایت امن اعلام شد

پذیرش بدون آزمون ۶۰۰ دانشجوی ارشد دانشگاه تهران در سال تحصیلی جدید

پذیرش بدون آزمون ۶۰۰ دانشجوی ارشد دانشگاه تهران در سال تحصیلی جدید به گزارش سایت امن كارشناس مسؤول بنیاد نخبگان دانشگاه تهران از پذیرش بدون آزمون حدود ۶۰۰ دانشجو از مقطع كارشناسی به كارشناسی ارشد دانشگاه تهران در سال تحصیلی جدید اطلاع داد و اظهار داشت: این افراد (پذیرش بدون آزمون) در مقطع دكترا (كارشناسی ارشد به دكترا) حدود ۷۰ نفر بوده اند.


افسانه محمدی در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه تنها دارندگان طلای دانش آموزی از شركت در آزمون كنكور سراسری معاف هستند، اظهار نمود: دارندگان مدال های نقره و برنز ملزم به شركت در آزمون كنكور سراسری هستند و بعد از اعلام نتایج در صورت تمایل می توانند مجدداً ۵ رشته را انتخاب كنند و سازمان سنجش بررسی و در صورت كسب حداقل ۸۰ درصد نمره قبولی آخرین فرد پذیرش شده در آن رشته معرفی نامه پذیرش به دانشجو در دانشگاه مورد تقاضا را خواهد داد. در دانشگاه تهران هر سال شمار قابل توجهی از برگزیدگان المپیاد علمی دانشجویی پذیرش می شوند.
وی با بیان این كه هنوز نتایج نهایی المپیاد علمی دانشجویی اعلام نشده است، اظهار داشت: در اولین مرحله ۵۲ نفر از برگزیدگان این دوره از المپیاد دانشجویی از دانشجویان دانشگاه تهران بوده اند.
كارشناس مسئول بنیاد نخبگان دانشگاه تهران با بیان این كه از رتبه یك تا ۱۵ المپیاد دانشجویی می توانند بدون آزمون وارد مقطع كارشناسی ارشد بشوند، اظهار داشت: البته دانشگاه های برتر نظیر شریف و تهران تنها رتبه ۱ تا ۳ المپیاد دانشجویی را بدون آزمون پذیرش می كنند بقیه رتبه ها(از ۳ تا ۱۵) بدون آزمون جذب دانشگاه های دیگر می شوند.
محمدی با بیان این كه طبق آیین نامه وزارت علوم ۱۵ تا ۲۵ درصد برتر ورودی های هر رشته می تواند بدون آزمون از مقطع كارشناسی به كارشناسی ارشد بروند، اضافه كرد: پذیرش در دوره دكتری هم به داشتن سوابق علمی، پژوهشی نظیر مقالات، كیفیت و نمره رساله، تألیف كتاب و... است و ۲۰ درصد كل نمره به مصاحبه حضوری دانشجو اختصاص دارد دانشگاه تهران در سال ۹۸ تقریباً حدود ۷۰ نفر از داوطلبین بدون آزمون دكتری را پذیرش كرده است.1398/05/30
15:47:46
4316
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , سازمان , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب