معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری خبر داد

درآمد ۹۰ هزار میلیارد تومانی شركت های دانش بنیان در سال ۹۷

درآمد ۹۰ هزار میلیارد تومانی شركت های دانش بنیان در سال ۹۷ به گزارش سایت امن معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اعلام كرد، با پیگیری هایی كه دولت در سال های گذشته داشته، میزان فعالیت شركت های دانش بنیان به شكل قابل توجهی افزایش یافته و این شركت ها در سالی كه گذشت، ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش خدمات داشته اند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، سورنا ستاری امروز (شنبه) در همایش كار و كارآفرینی برای جوانان اظهار نمود: هم اكنون در ایران ۴۵۰۰ شركت دانش بنیان فعالیت می نمایند كه در چارچوب آنها ۳۵۰ هزار نفر مشغول به كار هستند. دولت كوشیده با ایجاد یك رویكرد مثبت پشتیبانی از این شركت ها را در دستور كار قرار دهد و خوشبختانه در سال های اخیر پیشرفت این شركت ها قابل توجه بوده است.
وی با بیان این كه باید این تلقی در كشور شكل بگیرد كه اقتصاد سنتی شكست خورده است، توضیح داد: این رویكرد كه دولت باید برای اشتغال زایی، استخدام نیرو انجام دهد، یك رویكرد غلط است و ما باید تلاش نماییم كار را به جایی برسانیم كه برای خانواده ها استخدام شدن فرزندانشان به معنای از دست رفتن ظرفیت و نابودی استعدادهایشان باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: در فضای فعلی اقتصاد جهان به سمت شركت های دانش بنیان با رویكرد استفاده از استعداد جوانان حركت می كند. كشور ما از نظر تعداد دانشجو و میزان فارغ التحصیلان جایگاه بسیار بالایی در جهان دارد اما وقتی آمارها را بررسی می نماییم، می فهمیم كه این نیروها برای حضور در اقتصاد روز جهان تربیت نشده اند.
ستاری با اشاره به بودجه ای كه دولت برای توسعه پژوهش های دانشگاهی تزریق می كند، بیان كرد: سهم بودجه پژوهشی ما از تولید ناخالص داخلی بسیار بالاست و اگر می بینیم برخی كشورها از این درصد فراتر رفته اند، به علت مشاركت بخش خصوصی در این زمینه بوده است. نحوه تعامل دانشگاه با بازار كار و چگونگی تربیت دانشجویان بیشترین اهمیت را دارد كه می تواند سرنوشت اقتصادی كشور در سال های آینده را تعیین كند.1398/05/06
13:37:12
4323
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب