روش نوین گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده

روش نوین گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده به گزارش سایت امن پژوهشگر دانشگاه حكیم سبزواری در پروژه ای در رابطه با صنعت، موفق به طراحی روشی نوین جهت گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، پروژه ارتباط با صنعت "بررسی فنی و اقتصادی شیوه های كاهش تعداد علمك ها و رگلاتورها در روستاها و شهرهای كوچك" كه طی قراردادی از جانب شركت گاز استان لرستان با دانشگاه حكیم سبزواری منعقد شده بود، با موفقیت به پایان رسید.
دكتر مهدی دیمی دشت بیاض، عضو هیات علمی دانشگاه حكیم سبزواری و مجری طرح اظهار داشت: در این پروژه ارتباط با صنعت كه انجام آن ۱۸ ماه طول كشید، هدف اصلی طراحی یك روش نوین گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده بر اساس كاهش علمك ها و رگلاتورهای مورد نیاز در روش معمول بوده است.
بروز بعضی مشكلات، گازرسانی به این مناطق را سخت و دشوار و گاهی همراه با ایجاد خطراتی كرده است؛ از جانب دیگر با عنایت به تعدد به كارگیری علمك ها و رگلاتورها گازرسانی در این مناطق هم در بسیاری موارد توجیه اقتصادی ندارد.
بر این اساس در این پروژه با مدل سازی جریان، رفتار دینامیكی گاز طبیعی در خطوط توزیع پس از رگلاتور برحسب مسافت و تعداد مصرف كننده ها یك روش نوین برحسب تغییر فشار و ابعاد لوله طراحی شد كه به كمك آن عملاً امكان گازرسانی به روستاهای دورافتاده فراهم گردید.
همینطور از دستاوردهای مهم دیگر این پروژه می توان به توسعه نرم افزار بومی طراحی شبكه گاز طبیعی ( NGPDS) توسط این تیم پژوهشی اشاره نمود كه به كمك آن به راحتی می توان خطوط شبكه را طراحی و پارامترهای مختلف را محاسبه كرد.1398/05/01
17:39:32
4494
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , توسعه , دانشگاه , صنعت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب