در دانشگاه علوم پزشكی ایران؛

مرحله نهایی مسابقه ملی دانش مغز برگزار می گردد

مرحله نهایی مسابقه ملی دانش مغز برگزار می گردد به گزارش سایت امن مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقه ملی ˮدانش مغزˮ (۲۰۱۹ bee Brain) با  شركت ۳۲ دانش آموز برگزیده این رقابت ها به مدت دو روز از بیستم تیرماه جاری در دانشگاه علوم پزشكی ایران برگزار می گردد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، مسابقه ملی دانش مغز هر ساله در دو مرحله در سطح مدارس متوسطه كشور از جانب انجمن علوم اعصاب ایران، آزمایشگاه ملی نقشه برداری از مغز و با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی انجام می شود.
مسابقه نهایی این رقابت ها در چهار مرحله تستی، تشریحی، تشریح عملی مغز و تشخیص عملی بیماری های مغز و اعصاب و روانپزشكی میان برگزیدگان مرحله اول صورت می گیرد و در مراسمی به نفرات برتر این مسابقات در روز بیست و یكم تیرماه در محل "پردیس مغز من " واقع در باغ كتاب تهران جوایز و مدال های افتخار اهدا خواهد شد.
سی و دو نفر از دانش آموزان برتر مرحله اول مسابقات ملی دانش مغز بعد از راهیابی به دور دوم این مسابقات، با شركت در كلاس های آموزشی نظریه و عملی، مباحث آناتومی و تشریح و بافت شناسی سیستم عصبی، عملكرد و فیزیولوژی سیستم عصبی، آشنایی با تشخیص و درمان بیماری های نورولوژی (مغز و اعصاب) و روانپزشكی و روش های تصویربرداری و نقشه برداری از مغز را فراگرفته اند.
دانش آموز ممتاز و برتر مرحله دوم مسابقه دانش مغز، بعنوان نماینده ایران جهت شركت در مسابقات بین المللی دانش مغز (Brain Bee 2019)، كه از سوی انجمن جهانی علوم اعصاب در كشور كره جنوبی برگزار می شود، معرفی شده و با نمایندگان بیشتر از ۵۰ كشور جهان رقابت می كند.
نمایندگان ایران درمسابقات جهانی دانش مغز هر ساله موفق به كسب رتبه های برتر شده اند، به صورتی كه مهسا آرمان دانش آموز دبیرستان فرزانگان مشهد، پارسا پات دانش آموز دبیرستان سردار جنگل رشت و شایان باقری در سال های اخیر جایگاه های ممتاز جدول این مسابقات جهانی را كسب كردند.
نفرات برتر مرحله اول پنجمین دوره مسابقه ملی دانش مغز از میان بیشتر از سه هزار دانش آموز داوطلب سنین ۱۳ تا ۱۸ سال، از مدارس استان های كشور برگزیده و عرضه شدند.
در مرحله نخست این مسابقه ۳۲ دانش آموز داوطلب با كسب بیشترین امتیاز، از جانب دبیرخانه اجرایی بعنوان نفرات برتر انتخاب شدند.
برگزیدگان مرحله اول این مسابقه، عضو باشگاه مغز و شناخت ستاد علوم شناختی شده و مورد حمایت های آموزشی و پژوهشی قرار می گیرند.
در اولین مرحله این مسابقه، شهرهای اصفهان، تهران، رشت، مشهد و شهریار با بیشترین دانش آموز داوطلب برگزیده، بهترین عملكرد را به خود اختصاص دادند.
بر اساس اعلام روابط عمومی ستاد علوم شناختی، در اولین مرحله مسابقه دانش مغز، كمند صوفی آبادی، هلیا محمدقاسمی، غزل روحانی و سارا محمدی از تهران، ریحانه اسدی، روژان باژبان، فرزاد بهرامی دمقی از رشت، سارا قنبریان، مهدی افشاری اسفیدواجانی، محمدپارسا مساح بوانی، نوید مزروعی، آنیتا حكیمی، غزال توانگر، آرش سلطانی و كوثر اسلامیان از اصفهان، احسان رضایی مقدم، كیارش شاهسون، شایان مقدم كوهی از اندیشه و شهریار، زهرا حسینی نیا، نیلوفر پاكروی از اردبیل، كتایون قربانی، مارال ناجی پور، پوریا توسی از مشهد، بهار ملاحسینی از رفسنجان، آروین رفیع از قزوین، سیده زینب اسلامی منش از بروجن، هلیا قربانی كلخواجه از آبادان، معصومه قانع كیا كلایه از لاهیجان، متین احمدنیاء از نیشابور، فرشاد كشاورز از ارسنجان، پوریا ولی پور از بابل و دیبا زاهدطلب از بندرعباس بعنوان نفرات برتر انتخاب و عرضه شدند.1398/04/16
23:25:56
4885
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , توسعه , دانشگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب