رییس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی خبر داد

تبدیل فضاهای خاك خورده دانشگاه ها به سرای نوآوری

تبدیل فضاهای خاك خورده دانشگاه ها به سرای نوآوری سایت امن: رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به كاهش دانشجو در دانشگاه های كشور و فضای بلااستفاده از ایجاد سراهای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی آگاهی داد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، اسماعیل قادری فر، رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری درباره راه اندازی سراهای نوآوری در واحدهای دانشگاه آزاد، بیان كرد: یكی از اهداف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استفاده از ظرفیت های بلااستفاده برای توسعه نوآوری در كشور است كه با همین هدف، فضاهای خاك خورده و فراموش شده دانشگاه ها را به سرای نوآوری تبدیل كردیم.
وی اضافه كرد: تابحال سه سرای نوآوری در واحد تهران مركز و علوم و تحقیقات در حال راه اندازی نهایی است. امیدواریم این دو مركز نقطه آغازینی برای توسعه این سراهای نوآوری در كشور باشد؛ سراهایی كه می تواند دانشجویان و اساتید را به نوآوری و فناوری گره بزند.
به گفته قادری فر، در توسعه زیست بوم نوآوری توسعه زیرساخت ها به جد پیگیری می شود. در این نوع نگاه به دنبال این هستیم كه بجای خرج كردن پول و منابع محدود دولتی برای ساخت و ساز جدید، از فضاهای متروكه برای جریان نوآوری استفاده نمائیم.
بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی، او همینطور اشاره كرد: كارخانه های نوآوری نوع دیگری از طرح استفاده از فضاهای متروكه شهری است كه در تلاش هستیم این نوع كارخان ها را نیز در كشور توسعه دهیم.




منبع:

1398/04/11
13:51:13
4205
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , فضا , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب