به همت محققان پارك علم و فناوری استان سمنان صورت گرفت

تولید ظروف نوآورانه استیل مزین به طرح های ایرانی

تولید ظروف نوآورانه استیل مزین به طرح های ایرانی سایت امن: یك شركت دانش بنیان عضو پارك علم و فناوری استان سمنان و وابسته به مركز رشد واحدهای فناور دكتر حسابی دانشگاه آزاد سمنان برای اولین بار در كشور ظروف نوآورانه استیل برای هتل های 4 ستاره و 5 ستاره تولید كرده كه خاصیت خاص آنها علاوه بر نوآوری در روش ساخت، مزین بودن به طرح های ایرانی است.


امیر علینقی زاده، طراح و سازنده این ظروف در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه تقسیم بندی كیفیت هتل ها در تمام دنیا برمبنای تعداد ستاره های آنها از ۱ ستاره تا ۵ ستاره را شامل می شود، توضیح داد: از این لحاظ هر چه تعداد ستاره هتل ها بالاتر باشد، علاوه بر آن كه نیاز به غذای كیفیت عالی دارند، نیازمند رعایت ملزومات دیگری در خصوص نوع پذیرایی نیز هستند.
وی افزود: بدین سبب زمانی كه یك هتل ۵ ستاره می گیرد، فقط به كیفیت غذای آن نگاه نشده، بلكه نحوه سرو كردن غذا، نوآوری در ظروف و جذابیت هایی كه این ظروف برای مشتری ایجاد می كنند هم دقت می شود.
عضو هیئت علمی گروه مكانیك دانشگاه آزاد اسلامی سمنان اضافه كرد: با عنایت به اینكه سرو كردن غذا در ظروف به صنایع غذایی مربوط است، محدودیت هایی برای جنس ظروف مورد استفاده وجود دارد. متخصصان صنایع غذایی بر این باور هستند كه برای سرو غذا بطور قطع باید از ظروف استیل استفاده شود، چونكه ظروف ساخته شده از سایر مواد امكان دارد با غذا واكنش شیمیایی نشان دهند یا گرفتار اكسیداسیون و زنگ زدگی شوند.
علینقی زاده با اشاره به اینكه در طرح ظروف نوآورانه استیل برای هتل های ۴ ستاره و ۵ ستاره بر روی استیل ۳۰۴ و ۳۱۲ كار كردیم و ظروف ساخته شده به میزهای اُردور (میزهایی كه انواع غذا، سالاد و چاشنی های مختلف بر روی آنها سرو می شود) مربوط هستند، اظهار داشت: با عنایت به اینكه بیشتر هتل ها به سمت سلف سرویس رفته اند، این ظروف به شكلی هستند كه خیلی از قطعات غذا را در كنار هم نگه می دارند.


وی درباره ظروف فوق و وجه نوآورانه آنها تشریح كرد: در این ظروف طرح های نوآورانه ایرانی با ورق های استیل به وجود آمده و طرح های ایرانی كه در تمام دنیا به ایرانی بودن مشهور است (طرح بته جقه، گل ترنج، طرح های اسلیمی) را با طرح های گرافیكی ادغام كرده ایم. سپس ورق های استیل را بعد بوسیله دستگاه لیزر CNCبرش داده و در آنها تغییراتی ایجاد كردیم كه در نهایت به پیدایش ظروفی منجر شده كه در هیچ جای دیگر دیده نشده است.


طراح و سازنده این ظروف تاكید كرد: در ساخت ظروف از ادغام طرح های كلاسیك، فانتزی، ایرانی و حتی خطاطی استفاده كردیم تا منحصر به فرد بودن كارها حفظ شود.
علینقی زاده با اشاره به اینكه تمام هتل های ۴ ستاره و ۵ ستاره ایران هم اكنون این ظروف را با قیمت های بسیار بالا از ایتالیا وارد می كنند، اظهار نمود: دو برند ایتالیایی قبلاً چنین ظروفی با طرح های فانتزی تولید كرده بودند. در عین حال ما از طرح های آنها استفاده نكردیم تا جنبه ایرانی بودن ظروف حفظ شود.


او در آخر اضافه كرد: بعنوان تنها تولیدكننده ظروف نوآورانه استیل در داخل كشور، در حال رایزنی با هتل ها هستیم تا ظرف های ما را خریداری كنند چونكه در غیر این صورت باید این ظروف را با صرف هزینه هنگفت از كشور ایتالیا وارد كنند.


منبع:

1398/04/07
14:23:00
4308
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب