كوشش برای افزایش شركت های دانش بنیان در حوزه حمل و نقل پیشرفته

كوشش برای افزایش شركت های دانش بنیان در حوزه حمل و نقل پیشرفته به گزارش سایت امن دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته با اشاره به همكاری این ستاد با دانشگاه آزاد واحد یادگار امام اظهار داشت: بر طبق این تفاهم نامه در تلاش هستیم تا شركت های دانش بنیان در حوزه حمل و نقل ریلی پیشرفته راه اندازی شود.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر منوچهر منطقی امروز در حاشیه امضای تفاهم نامه با دانشگاه آزاد واحد یادگار امام (ره) با اشاره به اینكه این تفاهم نامه میان ستاد فضایی در حمل و نقل پیشرفته و دانشگاه آزاد به امضا می رسد، اضافه كرد: محورهای مورد تاكید در این تفاهم نامه مطالعه در زمینه حوزه حمل و نقل پیشرفته است تا از راه آن بتوانیم نقشه راهی تهیه نماییم و ببینیم كشورهایی كه در این عرصه از ما جلوتر هستند، چه مسیری را رفته اند و ما مسیر بهینه را انتخاب نماییم.
وی توسعه فناوری های حمل و نقل پیشرفته را محور دیگر این تفاهم نامه نام برد و اظهار نمود: علاوه بر آن ما باید پروژه های بزرگ صنعتی كه تا كنون تدوین و اجرایی كرده ایم را به دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات بعنوان قطب حمل و نقل ریلی واگذار نماییم.
وی با تاكید بر اینكه ما در این تفاهم نامه در تلاش هستیم تا این پروژه ها را به بخش های صنعتی نزدیك نماییم، خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه این دانشگاه با یكی از بزرگترین شركت های واگن سازی همكاری دارد؛ ازاین رو باید برنامه ریزی هایی برای توسعه طراحی محصولات ریلی داشته باشیم.
دبیر ستاد فناوری های فضایی و حمل و نقل ریلی با اشاره به تمركز این تفاهم نامه بر مسائل علمی، فناوری و ارتباط دانشگاه با پروژه های فناوری محور اظهار نمود: علاوه بر آن با امضای این تفاهم نامه در تلاش هستیم تا شركت های دانش بنیان خدماتی و محصولی را در این دانشگاه راه اندازی نماییم.
وی تصریح كرد: این امر در گذشته با برگزاری رویدادهای مختلفی صورت گرفته و با امضای این تفاهم نامه امیدواریم شاهد ایجاد شركت های مختلف در حوزه حمل و نقل پیشرفته در این جامعه باشیم.1398/04/05
12:48:50
4396
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب