رنجبر در مراسم تودیع و معارفه سرپرست پارك فناوری دانشگاه آزاد مطرح كرد

معاونت فناوری، تحقیقات و نوآوری به حل مسائل كشور كمك می نماید

معاونت فناوری، تحقیقات و نوآوری به حل مسائل كشور كمك می نماید به گزارش سایت امن قائم­ مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این كه معاونت فناوری، تحقیقات و نوآوری به حل مسائل كشور كمك می نماید، اظهار داشت: این دانشگاه در تلاش است تا گام بلندی به سمت تمدن نوین اسلامی كه مدنظر مقام معظم رهبری است، بردارد.


پژوهشكده چشم انداز و آینده پژوهی اتاق فكر متخصص در دانشگاه است
به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر بیژن رنجبر در مراسم تكریم دكتر مرتضی موسی خانی و معارفه دكتر روح الله دهقانی فیروزآبادی بعنوان سرپرست پارك علم و فناوری دانشگاه و تكریم دكتر محمدابراهیم مداحی و معارفه دكتر محمدمجید فولادگر بعنوان رئیس پژوهشكده چشم انداز و آینده پژوهی دانشگاه، ضمن تقدیر از زحمات دكتر موسی خانی در زمان مسئولیت در پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح كرد: دكتر موسی خانی از اساتید و دانشمندان خوب كشور است كه عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بوده و اخیراً بعنوان استاد نمونه كشوری دانشگاه آزاد برگزیده شده است. دكتر موسی خانی هم اكنون اداره واحد قزوین را هم برعهده دارد. با وجود مسئولیت های بسیار سنگین در دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولیت امور مربوط به پارك علم و فناوری دانشگاه را برعهده داشت كه مسئولیت پرحجمی هم بود و به نحو احسن انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه دكتر دهقانی فیروزآبادی سرپرست جدید پارك علم و فناوری دانشگاه از دانشمندان رشته هوافضاست، اظهار نمود: دكتر دهقانی فیروزآبادی مأموریت های بسیار زیادی در حوزه پژوهش در كشور داشته كه امیدواریم در مسئولیت جدید هم موفق باشد.
باید با استفاده از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گام بلندی به سمت تمدن نوین اسلامی برداریم
قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: این بیانیه منشور و سندی است كه در دسترس ما قرار گرفته و باید با استفاده از آن، گام بلندی به سمت تمدن نوین اسلامی كه مدنظر مقام معظم رهبری است، برداریم. درواقع باید با استفاده از این منشور عظیم، وظایف خویش را در مسئولیت هایی كه داریم، انجام دهیم.
دكتر رنجبر با اشاره به تغییر ساختار در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهاركرد: این تغییر ساختار یكباره صورت نگرفته، بلكه مطالعات و زمان زیادی به این پروژه اختصاص یافته است. من و دكتر طهرانچی سال های متمادی در مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام و به درخواست دكتر ولایتی، بر روی مسئله تغییر ساختار آموزش عالی كشور مطالعات و پژوهش انجام دادیم و زمانی كه در دانشگاه آزاد اسلامی مستقر شدیم، تحول ساختاری را در این دانشگاه آغاز كردیم تا نمونه و الگویی برای وزارت علوم و دستگاه های دیگر باشد.
قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه در ساختار قبلی تمام مباحث پژوهشی، فناوری، نوآوری، آزمایشگاهی و… در معاونت پژوهشی دانشگاه انجام می شد و این امر بار سنگینی بوجود آورده بود، اظهار داشت: در تغییر ساختار دانشگاه، معاونت های جداگانه ای به این امور اختصاص داده شده است. برای مثال معتقدیم مباحث فناوری و نوآوری كه می تواند به ساخت محصول، حل مسائل كشور، كمك به اقتدار نظامی و سلامت و رفاه مردم كمك نماید، یك معاونت خاص می طلبد و آن «معاونت فناوری، تحقیقات و نوآوری» است.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون در این عرصه اتفاقات درست و تخصصی صورت گرفته است، ابراز امیدواری كرد در آینده نزدیك اتفاقات شگرفی در بحث فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی روی دهد.
پژوهشكده چشم انداز و آینده پژوهی یك اتاق فكر مطمئن و متخصص در دانشگاه آزاد اسلامی است
دكتر رنجبر در ادامه، ضمن تشكر از دكتر محمدابراهیم مداحی رئیس سابق پژوهشكده چشم انداز و آینده پژوهی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: ایشان از اساتید گروه روانشناسی دانشگاه شاهد است كه زحمات زیادی را در مسئولیت هایی همچون نماینده مجلس شورای اسلامی برعهده داشته و هم اكنون هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام مسئولیتی را متقبل شده است.
وی ضمن آرزوی توفیق برای محمدمجید فولادگر رئیس جدید پژوهشكده چشم انداز و آینده پژوهی دانشگاه، اظهار نمود: ایشان هم از جوانان پركار و فعالی است كه به صورت تخصصی در بحث آینده پژوهشی تحصیل كرده است.
قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاكید بر اهمیت فعالیت های پژوهشكده چشم انداز و آینده پژوهی دانشگاه، خاطرنشان كرد: این پژوهشكده می تواند بعنوان یك اتاق فكر مطمئن و متخصص در مسائل حساس دانشگاه به كمك مدیران و مسئولان بیاید.
دكتر رنجبر با اشاره به اینكه در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی مقرر شده كه جذب هیأت علمی در دانشگاه های كشور مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب باشد، اظهار داشت: طراحی این مسئله مهم برعهده دانشگاه آزاد اسلامی گذاشته شده تا بعد از تأیید نهایی این طرح، به سایر دانشگاه های كشور هم ابلاغ شود. این مسئولیت بزرگ امروز برعهده پژوهشكده چشم انداز و آینده پژوهی دانشگاه آزاد اسلامی است كه باید با دقت و تلاش مستمر این مورد را پیگیری كند.
وی تاكید كرد: همه معاونت ها و بخش های دانشگاه باید به این مورد واقف باشند كه از یك اتاق فكر متخصص بعنوان پژوهشكده چشم انداز و آینده پژوهی بهره مند هستند كه این پژوهشكده می تواند به آنان نقشه راه و راهكار عرضه نماید.1398/03/14
15:30:28
4553
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تخصص , دانشگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب