با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی صورت گرفت

تجهیز دانشگاه علوم پزشكی ایران به دستگاه تحریك الكتریكی فراجمجمه ای

تجهیز دانشگاه علوم پزشكی ایران به دستگاه تحریك الكتریكی فراجمجمه ای سایت امن: با هدف ترویج دانش علوم شناختی و كمك به تامین تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز مراكز علمی و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، دانشكده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی ایران به یك دستگاه تحریك الكتریكی فراجمجمه ای مجهز شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، ستاد توسعه علوم شناختی می كوشد از یك سو سیاست تشویق و ترغیب پژوهشگران و متخصصان برای دستیابی به خودكفایی و بومی سازی تجهیزات درحوزه علوم شناختی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد و از جانب دیگر دانش علوم شناختی در مراكز علمی و دانشگاهی توسعه و گسترش یابد.
برمبنای برنامه ریزی ستاد توسعه علوم شناختی مقرر است در آینده نزدیك دو دستگاه تحریك الكتریكی فراجمجمه ای در اختیار دیگر مراكز تخصصی قرار گیرد.
روش تحریك الكتریكی فراجمجمه ای دارای كاربردهای بالینی و توانبخشی بوده و با عنایت به نتایج حاصل از تاثیر مثبت این روش درمانی، امروزه تحقیقات گسترده ای در شناخت نحوه اثر آن، افزایش كارایی و اثرگذاری و همین طور امكان بكارگیری آن برای درمان دیگر بیماری ها و اختلال های عصبی-شناختی در حال اجرا می باشد.
طرح ساخت دستگاه تحریك الكتریكی متمركز فراجمجمه ای با حمایت ستاد علوم شناختی، در دانشكده مهندسی پزشكی دانشگاه صنعتی امیركبیر شروع شد و یكی از روش های مورد مطالعه برای درمان اختلالات شناختی و انواع بیماری ها است كه نتایج حاصل از انجام آزمایش های آن، تابحال بسیار امیدوار كننده است.
در این روش، دو یا چند الكترود بر روی پوست سر قرار می گیرد و جریان الكتریكی بسیار ضعیفی درحد یك تا دو میلی آمپر به سر اعمال می شود و نواحی مغزی بین این دو الكترود را تحریك می كند.
برمبنای اعلام ستاد توسعه علوم شناختی، دانشكده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی ایران، با سابقه ترین دانشكده توانبخشی در كشورمان بحساب می آید. این مركز علمی با دارا بودن هشت گروه آموزشی و رشته های فیزیوتراپی، كار درمانی، اعضای مصنوعی و وسایل كمكی، شنوایی شناسی، بینایی سنجی، گفتار درمانی، مدیریت توانبخشی و علوم پایه بعنوان قطب توانبخشی كشور شناخته می شود.
منبع:

1398/03/11
15:56:07
4131
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تخصص , توسعه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب