داروی حساسیت به بادام زمینی تولید شد

داروی حساسیت به بادام زمینی تولید شد به گزارش سایت امن حساسیت به بادام زمینی به قدری خطرناك می باشد كه خطر مرگ را به همراه دارد. اخیراً محققان با استفاده از نانوذرات، دارویی ساختند كه می تواند به افراد حساس به بادام زمینی كمك نماید.به گزارش سایت امن به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، تنها در آمریكا بیشتر از ۴٫۲ میلیون كودك به بادام زمینی آلرژی دارند، حساسیتی كه امكان دارد به قیمت جان آنها تمام شود. یافتن روشی برای مقابله با این حساسیت می تواند امنیت زیادی برای افراد حساس به بادام زمینی به ارمغان آورد.
این آلرژی در اثر اتصال تركیبات آلرژی زا با آنتی بادی موسوم به ایموگلوبین ای (IgE) روی سطح سلول های ایمنی بدن است كه منجر به یك واكنش زنجیره ای می شود كه در نهایت شوكی به بدن وارد می سازد.
محققان دانشگاه نوتردام موفق شدند روشی ارائه نمایند كه با استفاده از آن می توان مانع از اتصال مواد آلرژی زا با IgE شد در نتیجه واكنش آلرژی زایی متوقف می شود. نتایج این پروژه در چارچوب مقاله ای با عنوان Designer covalent heterobivalent inhibitors prevent IgE-dependent responses to peanut allergen در نشریه PNAS به چاپ رسیده است.
باسار بیلگیسر از محققان این پروژه اظهار داشت: موفقیت این مطالعه بسیار جالب توجه است چون كه درهای تازه ای به سمت دسته ای تازه از داروهای ضدآلرژی باز می كند. ما نخستین نمونه از این داروها را كه برای مقابله با آلرژی در مقابل مواد غذایی است تولید كردیم چیزی كه قبل از این وجود نداشت.
در این فرایند كه به گرانول زدایی شهرت دارد، IgE و پروتئین های آلرژی زا به سطح سلول های ایمنی بدن متصل و باعث رهایش گرانول هایی نظیر هیستامین می شود كه نخستین گام در راه ایجاد واكنش حساسیت زایی است.
در این پروژه محققان روش مبتنی بر نانوذرات را به كار گرفتند، آنها سایت های مهم برای IgE را روی پروتئین های بادام زمینی شناسایی نمودند. سپس تركیبات بازدارنده را سنتز كرده، تركیباتی كه مانع از اتصال IgE به پروتئین های بادام زمینی می شود.
نویسنده اول مقاله مربوط به این پروژه می گوید: در این پروژه بازدارنده ویژه ای موسوم به cHBIs طراحی شده كه می تواند به صورت انتخابی پیوند كووالانسی با sIgEها برقرار كند، در نتیجه اثربخشی آن دائمی خواهد بود. با استفاده از نانوذرات، دو بازدارنده مختلف طراحی شد كه روی ۱۴ نفر از ۱۶ بیمار مؤثر بود.

1398/02/14
15:50:23
4564
5.0 / 5
تگهای خبر: امنیت , توسعه , دانشگاه , سایت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب