در قالب جایزه مصطفی (ص)؛

برگزیدگان مسابقه دانش آموزی نور معرفی می گردند

برگزیدگان مسابقه دانش آموزی نور معرفی می گردند به گزارش سایت امن برگزیدگان مسابقه دانش آموزی نور جمعه ششم اردیبهشت ماه معرفی و تقدیر می شوند.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، حازم فریپور دبیر مسابقات دانش آموزی نور امروز در نشستی خبری كه در محل بنیاد مصطفی (ص) برگزار شد، اظهار داشت: مقرر است اختتامیه سومین دوره این مسابقه جمعه ششم اردیبهشت ماه در حوزه هنری اجرا شود.
وی با اشاره به اینكه این مسابقه در حوزه ترویج، پیگیری و توسعه مهارت های فردی دانش آموزان برگزار می شود، اشاره كرد: هدف از برگزاری این مسابقه مشاركت حداكثری دانش آموزانی است كه میل به كار علمی دارند.
به گفته وی مسابقه دانش آموزی نور رویدادی است كه در چارچوب جایزه مصطفی برای دانش آموزان برگزار می گردد و مبحث مسابقه ساخت فیلم های یك دقیقه ای علمی است كه دانش آموزان به صورت تیمی آنرا به دبیرخانه جایزه مصطفی ارسال می كنند.
دبیر مسابقات دانش آموزی نور با اشاره به اینكه در روز اختتامیه ۱۰۰ تیم برتر انتخاب خواهند شد، گفت: ۱۲۰۰ فیلم مؤثر از جانب هزار گروه به دبیرخانه ارسال شد كه مقرر است از برترین ها تقدیر به عمل آید.
وی اضافه كرد: كشورهای عراق، تانزانیا، تونس، پاكستان، افغانستان و تركیه همچون كشورهایی هستند كه همراه تیم های ایرانی آثار خویش را ارسال كرده اند.
فریپور با اشاره به اینكه از ۱۰۰ تیم برتر ۷ تیم خارجی هستند، اشاره كرد: تیم هایی از تانزانیا، پاكستان، عراق و افغانستان جز برگزیدگان هستند و در كنار برترین های ایرانی تقدیر خواهند شد.
وی با اشاره به اینكه طی سه دوره برگزاری، ۵ هزار فیلم یك دقیقه ای از سراسر كشور و از ۷ كشور به دبیرخانه ارسال شده اند، بیان داشت: در هر دوره از برگزاری مسابقه، موضوعی علمی مدنظر قرار می گیرد و دانشمندان را طی آن به دانش آموزان معرفی می نماییم.
فریپور افزود: این دوره از مسابقه دانش آموزی نور، گرامیداشت ابن رزاز جزری است؛ این دانشمند در حوزه مكانیك و مكانیزم ها جز نوابغ محسوب می شود.
وی با اشاره به اینكه چهارمین دوره از مسابقه دانش آموزی نور با مبحث ماده و انرژی و گرامیداشت برنده جایزه مصطفی با نام عمر یاقی است اظهار داشت: درصدد هستیم این دانشمند معاصر را به دانش آموزان معرفی نماییم.
وی اضافه كرد: دوره چهارم این مسابقه اردیبهشت ماه سال آینده برگزیدگان خویش را معرفی می كند.

1398/02/03
16:17:46
4391
5.0 / 5
تگهای خبر: انرژی , توسعه , دانشمند
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب