به همت محققان دانشگاه ایلام صورت گرفت؛

اختراع پماد التیام بخش سریع زخم های سوختگی

اختراع پماد التیام بخش سریع زخم های سوختگی به گزارش سایت امن پژوهشگران دانشگاه ایلام، موفق به اختراع پماد التیام بخش زخم های سوختگی شدند كه نسبت به پمادهای موجود عملكرد و سرعت بهبودی بالاتری دارد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دكتر سلمان سلطانی دكترای بافت شناسی دانشگاه تهران و كارشناس آزمایشگاه مركزی دانشگاه ایلام در این خصوص اظهار داشت: با عنایت به اینكه گیاهان دارویی اساس فارماكولوژی مدرن به حساب می آیند، بنابراین پیش از سنتز مواد دارویی جدید، گیاهان دارویی تنها منبع درمان بیماری ها به حساب می آمدند.
وی ادامه داد: بعد از ایجاد ضایعه در پوست و سایر نسوج، التیام یا ترمیم زخم یك فرآیند بهبودی است و یكی از اهداف علم پزشكی، ترمیم زخم در زمان كوتاه تر و با عوارض جانبی كمتر است، بنابراین كاهش زمان بهبود زخم و كاهش هزینه ها از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.
دكتر سلطانی خاطرنشان كرد: هدف از اختراع این پماد، رسیدن به محصولی بود كه دارای بالاترین سرعت در ترمیم و كمترین اثرات سو بر روی زخم های سوختگی باشد و نسبت به پمادهای موجود عملكرد و سرعت بهبودی بالاتری داشته باشد.
وی ابراز امیدواری كرد با اختراع این محصول در زمینه ارتقای تكنولوژی تولید داروهای داخلی سهیم بوده، بومی سازی را در این زمینه توسعه دهیم و از خروج ارز هم بكاهیم و از جانب دیگر، بعد از كسب مجوزهای وزارت بهداشت، زمینه را برای تولید انبوه محصولات دارویی مؤثر برای بیماران فراهم نمائیم.
به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، این پماد مورد تأیید مركز طب سنتی و گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشكی تهران قرار گرفته است.1397/12/25
12:13:27
4338
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب