در دانشگاه شریف صورت گرفت

برگزاری یازدهمین دوره مسابقات نبرد هوش مصنوعی شریف

برگزاری یازدهمین دوره مسابقات نبرد هوش مصنوعی شریف سایت امن: مرحله حضوری یازدهمین دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» با حضور دانشجویان، دانش آموزان و برنامه نویسان حرفه ای در دانشگاه صنعتی شریف شروع به كار كرد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، مرحله حضوری یازدهمین دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» بامداد امروز چهارشنبه ۲۲ اسفندماه سال جاری با حضور دانشجویان، دانش آموزان و برنامه نویسان حرفه ای سراسر كشور، در دانشكده مهندسی كامپیوترِ دانشگاه صنعتی شریف آغاز به كار كرد.
بنا بر این گزارش، یازدهمین دوره مسابقه نبرد هوش مصنوعی شریف « Sharif AI Challenge 2019»، سپس برگزاری ۱۰ دوره متوالی و موفق توسط انجمن علمی دانشكده مهندسی كامپیوتر(SSC)، امسال باز در دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است.
هدف این رویداد طراحی و پیاده سازی یك هوش مصنوعی قدرتمند توسط شركت كنندگان است؛ یك هوش مصنوعی كه بتواند طی یك نبرد استراتژیك به هوش های مصنوعی دیگر غلبه كرده و فاتح یك نبرد پرهیجان بشود.
این رویداد بعنوان بزرگ ترین رویداد بین دانشگاهی ملی شناخته می شود و دانشجویان بیشتر از ۸۰ دانشگاه كشور در آن شركت كرده اند.
برای برگزاری این رویداد بیشتر از ۵۰ دانشجو در ۶ تیم فنی از شروع آذر امسال آغاز به فعالیت كردند. یكی از بزرگ ترین تغییرات AI Challenge 2019 نسبت به سال های گذشته تشكیل تیم محتوا برای آموزش محتوای علمی و فنی به شركت كنندگان مسابقه و افزایش سطح رقابت ها بوده است.
همچنین در این مسابقه رقابت تیم های شركت كننده با هم در یك بازیِ طراحی شده توسط تیم فنی، با استفاده از برنامه نویسی توسط یكی از سه زبان مسابقه یعنی جاوا، پایتون و سی پلاس پلاس صورت می گیرد.
حضور در این رقابت موجب می شود شركت كنندگان علاوه بر سنجش و به چالش كشیدن مهارت های برنامه نویسی و طراحی استراتژی خود، زمینه های آشنایی با الگوریتم های هوش مصنوعی با محتواهای آموزشی فراهم آورند.
طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، یازدهمین دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» در مرحله ی اول خود با ۲۶۷۵ شركت كننده در چارچوب ۹۶۴ تیم بصورت غیر حضوری انجام شد و ۱۴۱ شركت كننده به مرحله نهایی راه یافتند كه در چارچوب ۴۸ تیم از سراسر كشور در حال رقابت با یكدیگر هستند. این مسابقه روز پنج شنبه ۲۳ اسفند ماه سال جاری با معرفی تیم های برگزیده به كار خود اختتام خواهد داد.1397/12/24
00:42:16
4856
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب