رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران:

افزایش تعداد پروژه های تحقیقاتی در سال۹۷، ایجاد بانك پژوهشگران

افزایش تعداد پروژه های تحقیقاتی در سال۹۷، ایجاد بانك پژوهشگران سایت امن: رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران اظهار داشت: تعداد پروژه های تحقیقاتی دریافتی و مصوب در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ افزایش یافته است.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، نصرت الله ضرغام امروز در نشستی خبری كه در صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران برگزار شد، گفت: این صندوق همواره با راه اندازی كارگروه هایی در حوزه های مختلف در صدد است كه استعدادیابی در همان حوزه صورت گیرد.
وی با اشاره به گزارش یكساله صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران اظهار داشت: طی ۹ ماه اول سال، ۳۵۵۰ پروژه تحقیقاتی به صندوق ارسال شده كه از این تعداد، ۱۱۷۹ پروژه برای حمایت و دریافت تسهیلات به تصویب رسید.
رئیس بنیاد علم ایران اظهار داشت: تا كنون از این تعداد ۴۶۴ پروژه تحقیقاتی خاتمه یافته است.
ضرغام با اشاره به اهمیت تولید محصول و نمایش خدمات با استفاده از دستاوردهای محققان اظهار داشت: از تعداد پروژه های تحقیقاتی كه مورد حمایت صندوق پشتیبانی از پژوهشگران قرار گرفته اند، ۲۸ دانش فنی تولید شده است.
وی با اشاره به رشد تعداد پروژه های تحقیقاتی نسبت به سال قبل اشاره كرد: تعداد پروژه های دریافتی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۱۸ درصد و تعداد پروژه های تحقیقاتی مصوب ۲۷ درصد افزایش داشته است.
به گفته رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران، همین طور ۶۵ درصد از پروژه های تحقیقاتی كه مورد حمایت این صندوق قرار گرفته اند، نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
ضرغام اضافه كرد: نمونه محصول ساخته شده از تحقیقات در سال ۹۷ به ۵۱ مورد رسیده كه نسبت به سال ۹۶، ۱۲۲ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اهمیت ثبت اختراعات پژوهشی اظهار داشت: در سال ۹۶، ۴ پروژه و در سال ۹۷، ۱۳ پروژه با پشتیبانی از صندوق، ثبت اختراع شدند و درصد پیشرفت ثبت اختراعات انجام شده نسبت به سال قبل برابر با ۲۲۵ درصد برآورد شده است.
ضرغام با اشاره به اینكه این صندوق، حمایت های گسترده ای در زمینه اجرای كنگره های مفید انجام داده است، اظهار داشت: به این مساله توجه زیادی داشته ایم تا بتوانیم استعدادهای درخشان را شناسایی نماییم، برای اینكه هر فرد دارای یك استعداد و ایده خاصی است كه این استعداد به واسطه كنگره هایی شناسایی می شود و ما باید در امتداد حفظ این استعدادها و توسعه آنها تلاش نماییم.
وی اظهار داشت: هم اكنون اقتصاد نوآوری در جهان برابر ۲۱ هزار میلیارد دلار است؛ از این رو مشخص است كه دنیا به دنبال ظرفیت ها و پتانسیل هایی است كه بتواند به رشد و رفاه اجتماعی كمك نماید كه این مساله باز در صندوق مورد توجه قرار می گیرد.
راه اندازی بانك پژوهشگران در صندوق پشتیبانی از فناوران و پژوهشگران
وی با اشاره به اینكه در صندوق، بانكی در خصوص «بانك پژوهشگران» را به وجود آورده ایم، اظهار داشت: بدین واسطه به راحتی می توانیم به پژوهشگران كشور دست پیدا نماییم و از تجربه آنها در پروژه های مختلف بهره ببریم.
رئیس بنیاد علم ایران بیان كرد: در بانك پژوهشگران ۲۰ هزار نفر پروژه نمایش داده اند؛ علاوه بر پژوهشگران ایرانی، ایرانی ها مقیم خارج و تعدادی محقق خارجی، عضو این بانك هستند.
ایجاد كارگروه ارتقای جایگاه زنان در پژوهش
ضرغام با اشاره به كارگروه ارتقای جایگاه زنان در پژوهش اشاره كرد: ۲۲ درصد پروژه های صندوق پشتیبانی از پژوهشگران، مربوط به زنان است.

1397/12/04
14:31:11
4526
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , توسعه , خدمات , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب