برگزاری نمایشگاه محصولات دانش بنیان در باغ موزه دفاع مقدس

برگزاری نمایشگاه محصولات دانش بنیان در باغ موزه دفاع مقدس سایت امن: این روزها نمایشگاهی از دستاوردهای ۴۰ ساله فناوری كشورمان، به همت معاونت علمی ریاست جمهوری در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شده و شركت های دانش بنیان محصولات خود همچون شیرین كننده طبیعی، نوشابه گیاهی، ژل رویال تقویت كننده و دیگر محصولات را در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته اند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، ۴۰ سال فناوری در ایران دستاوردهای قابل توجهی داشته و نه تنها ایران را به پای دیگر كشورهای جهان رسانده است، بلكه در بعضی مواقع توانسته ایم پیشتازی خودرا عرضه نماییم. از شیرینی های این فناوری می توان به دستاوردهای علمی خوراكی با استفاده از شیرین كننده های طبیعی و بهبود كیفیت زندگی به وسیله آنها اشاره نمود.
امروزه مردم ایران می توانند مواد خوراكی خود همچون شیرین كننده ها، نوشیدنی های شیرین و همین طور ژل رویال های تقویتی را از ماده های تولید شده به وسیله فناوران ایرانی تأمین كنند. این مواد نمونه خارجی ندارد و قابلیت صادرات به كشورهای دیگر را خواهد داشت.
بعضی از این نمونه ها، از طرف شركت های دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری چهل ساله انقلاب اسلامی نمایش شده اند كه در این گزارش به چند مورد از آنها اشاره می نماییم.
شیرین كنندگی، ۳۰۰ برابر شكر
شیرین كننده طبیعی برگرفته از پودر استویا محصول یكی از این شركت ها است كه در پاویون معاونت علمی در نمایشگاه فوق نمایش شده است. این شیرین كننده طبیعی ۳۰۰ برابر شكر از شیرین كنندگی برخوردار است؛ به عبارتی یك كیلو از این شیرین كننده معادل ۳۰۰ كیلوگرم شكر است.
پودر استویا در بدن جذب نمی گردد و برای افراد دیابتی و كسانی كه از رژیم غذایی پیروی می كنند، بسیار كمك كننده خواهد بود. شیرین كننده استویا در تمام مصارفی كه احتیاج به شیرین كننده دارد مانند نوشابه، نوشیدنی، كیك و غیره كاربرد دارد.
این محصول نمونه خارجی دارد اما كارخانه آن در میان كشورهای منطقه، اولین بار در ایران راه اندازی می شود. بدین سبب برای كشور ما ارزآوری ویژه ای به همراه خواهد داشت.
شیرین كننده های حاصل از گیاه استویا صد در صد طبیعی و مؤثر در درمان بیماری قند خون، كاهش وزن و محافظت از پوست است. استفاده از شیرین كننده طبیعی برگرفته از پودر استویا جایگزین شیرین كننده های مصنوعی (سرطان زا) در مصارف روزانه و صنایع غذایی در سطح دنیا خواهد بود.
نوشابه گیاهی
اولین نوشابه كاملاً طبیعی محصول دیگری است كه در نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری چهل ساله انقلاب اسلامی نمایش می شود. این محصول كه برای اولین بار در چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) رونمایی شده بود، از عصاره های آب لیموترش، قهوه، زنجبیل و روغن علف لیمو ساخته شده است.
در تولید نوشیدنی «مای وای» از هیچ مواد نگه دارنده و رنگ مصنوعی استفاده نشده است. این نوشیدنی تنها از مقدار كمی شكر برخوردار می باشد كه كمترین میزان استانداردی است كه می توان در چنین نوشیدنی ای به كار برد.
همین طور این محصول هیچ نمونه داخلی و خارجی ندارد. برخی نمونه های خارجی موجود از تركیبات استفاده شده در این نوشیدنی به صورت تفكیك شده بهره برده اند اما با این تركیبات نمونه دیگری تولید نشده است.
ژل رویال تقویت كننده
فرآورده دانش بنیان هانی ژل رویال مراحل تحقیق و توسعه خودرا در مركز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی دانشگاه علوم پزشكی تهران طی كرده است و برای اولین بار از طرف یكی از شركت های زیرمجموعه این مركز و بعنوان یك محصول طبیعی به بازار عرضه شده است.
قبل از این محصولاتی برگرفته از ژل رویال عسل در كشورهای دیگر تولیدشده بود كه به كشو. وارد می شد. این در حالی ست كه محصول ژل رویال تقویت كننده با عصاره عناب فرآوری شده و سپس دو كارآزمایی بالینی بعنوان یك محصول درمانی نمایش شده است.
این دارو نمونه داخلی و خارجی ندارد و موارد مصرف آن برای كاهش ضعف، خستگی و بهبود كیفیت زندگی بیماران سرطانی است. افزایش توان جسمی و تعدیل سیستم ایمنی بدن باز از دیگر خواص منحصربه فرد این ژل شمرده می شود.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دستاوردهای علمی و فناوری چهل ساله انقلاب اسلامی به همت معاونت علمی و كمیته كشوری علم و فناوری ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، در باغ موزه دفاع مقدس در معرض دید عموم قرار گرفته است. این نمایشگاه تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری پذیرای علاقه مندان خواهد بود.1397/11/21
12:05:40
4451
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب