ستاری:

نسل جدید كارآفرین آغازگر همكاریهای علمی بین المللی است

نسل جدید كارآفرین آغازگر همكاریهای علمی بین المللی است سایت امن: معاون علمی و فناوری اظهار داشت: نسل جدیدی از كارآفرینان خلاق و جوان در كشور پرورش یافته است كه می تواند زمینه احداث همكاریهای مشترك علمی و فناوری با دیگر كشورها را فراهم آورد.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سورنا ستاری در دیدار قصی عبدالوهاب السهیل وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق، احداث یك زیست بوم همكاری مشترك شركت های دانش بنیان و نیروی انسانی خلاق را زمینه ساز شكوفایی توانمندی های دو كشور دانست و اظهار داشت: یك نسل جدید كارآفرین در ایران شكل گرفته و زمینه ساز احداث ارزش افزوده، پیشرفت علمی و اقتصادی شده است. این نسل جدید، آینده ساز و تعیین كننده سرنوشت اقتصاد كشور و تعاملات بین المللی در حوزه علم، فناوری و اقتصاد است.
ستاری با اشاره به ظهور استارت آپ ها و شركت های دانش‎بنیان در حوزه های گوناگون فناوری اظهار داشت: این كسب وكارهای نوظهور، در نمایش خدمات و محصولات خود با كیفیت بالا و در عرصه بین المللی توانمند هستند و می توانند ظرفیت خوبی برای همكاریهای مشترك باشند اما باید یك زیرساخت مناسب برای مفاهمه میان این كسب وكارها در دو كشور احداث شود.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، آمادگی ایران برای تعامل علمی و پژوهشی را تصریح كرد و اظهار داشت: همانطور كه حالا تعامل خوبی میان وزارت علوم دو كشور در حوزه تربیت دانشجویان وجود دارد، این آمادگی را داریم كه افراد متخصص در حوزه های توانمندی ایران همچون نانوفناوری، زیست فناوری، سلول های بنیادی و فناوری اطلاعات و ارتباطات و دیگر حوزه های فناوری تربیت شوند.
وی اضافه كرد: در ساختار جدیدی كه برای فعالیت شركت های دانش بنیان و فناور شكل داده ایم، دانشگاه ها بخش جدایی ناپذیر و مهم جامعه به شمار می روند. بر طبق این ساختار، دانشگاه ها به فهم تازه ای در پشتیبانی از ایده های نو دست یافته اند، خودرا در سرنوشت جامعه و جوانان تحصیل كرده نقش آفرین می دانند و به دنبال چگونگی ارتباط با صنعت هستند.
ستاری، مراكز پیشرفته علمی، آموزشی آزمایشگاهی ایران در تربیت نیروی انسانی متخصص از سطح دانش آموزش را الگوی مناسبی برای توسعه همكاری مشترك دانست.

1397/11/14
14:59:10
4295
5.0 / 5
تگهای خبر: ارتباطات , پژوهش , تخصص , توسعه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب