فیروزآبادی در پاسخ به مهر:

هویت در فضای مجازی شفاف می شود

هویت در فضای مجازی شفاف می شود به گزارش سایت امن دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: برای مرتفع ساختن نیازمندی های هویتی مردم در فضای مجازی، مبحث شفاف سازی هویت در این فضا را در شورای عالی فضای مجازی در دستور كار قرار داده ایم.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، ابوالحسن فیروزآبادی در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش «سیاستگذاری و حكمرانی عمومی» در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه هویت فضای مجازی در توسعه اقتصادی كشور نقش مؤثری دارد، تصریح كرد: در این فضا دو مبحث اتوماسیون و شفاف شدن هویت ها را مد نظر قرار داده ایم.
وی با اشاره به اینكه این مورد در شورای عالی فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفته است، اضافه كرد: مرتفع ساختن نیازمندی های هویتی مردم در یك ساختار نظام مند و شبكه ای در دستور كار قرار دارد.
دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: مردم باید از مزایای شبكه های فضای مجازی كه در كشور دایر شده، بهره مند شوند و بتوانند در یك نظام شبكه ای بدون كاغذبازی، نیاز خویش را برطرف كنند.
فیروزآبادی با اشاره به اینكه در این فضا مشكلات هویتی در دو بخش اكتسابی و ذاتی باید برطرف شود، اضافه كرد: مشكلات هویتی فضای مجازی در حوزه اكتسابی به تهیه گواهینامه های روزمره و مدارك هویتی مانند مدارك تحصیلی، مدارك آخر خدمت و گواهینامه برمی گردد كه برای رفع نیازمندی های مردم، باید هویت آنها در فضای مجازی شفاف شود.
وی در مورد مبحث ارز دیجیتال و پول فراملی هم اظهار داشت: در صورتیكه ارز دیجیتال دارای پشتوانه باشد، مشكلی برای كشور به وجود نمی آورد البته این موضوعی بسیار پیچیده و تخصصی است كه باید به آن بیشتر پرداخته شود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره آخرین وضعیت استقلال نسخه های فارسی تلگرام (هاتگرام و طلاگرام) از شبكه تلگرام و اخباری در خصوص مخالفت با ادامه فعالیت این دو پیام رسان پاسخی نداد.

1397/11/13
15:36:04
4817
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص , توسعه , دیجیتال , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب