یك نماینده مجلس در گفت و گو با ایرنا:

اساسا فیلترینگ برای كودكان و نوجوانان لطمه زا بوده است

اساسا فیلترینگ برای كودكان و نوجوانان لطمه زا بوده است سایت امن: رئیس كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: صحبت های رئیس جمهوری در مورد فیلترینگ كاملا درست است و با دكتر روحانی در این زمینه موافق هستم و اساسا فیلترینگ لطمه های زیادی به خصوص برای كودكان و نوجوانان به دنبال داشته است.


احمد علی كیخا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: وقتی یك فناوری وارد كشور می شود نمی توان جلوی آنرا گرفت، در گذشته داشتن یكسری از وسایل كه به شكلی خوشایند نبود جرم بود اما داشتن همان ها امروز منعی ندارد.
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی تاكیدكرد: وقتی یك فناوری وارد می شود به جای اینكه مقابل آن بایستند باید برنامه بدهند كه چگونه می شود در قالب ارزش های كشور از آن استفاده مفید كرد، با محدود كردن نمی گردد مسائل را حل كرد.
وی افزود: شاید فضای مجازی لطمه هایی برای كشور داشته و دارد چون فرهنگ استفاده از آن به صورت كلی در كشور جا نیفتاده است، گاهی باز در این زمینه بداخلاقی ها زیاد می شود اما در مجموع تمام اینها یك مرحله گذار دارد كه جامعه باید از آن عبور كند.
رئیس كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولتمردان می توانند با مدیریت، لطمه ها را به حداقل برساند اما نمی توانند مانع استفاده از فناوری شوند.
وی اضافه كرد: اساسا فیلترینگ لطمه های زیادی به خصوص برای كودكان و نوجوانان به همراه دارد از این رو در این زمینه با صحبت های رئیس جمهوری موافق هستم.

* تمام جامعه باید ارزش های نظام را رعایت نمایند
كیخا درباره صحبت های رئیس جمهوری درباره حجاب اظهار داشت: اگر قرار باشد جامعه ای سالم داشته باشیم باید تمام آحاد جامعه سالم فكر، اندیشه و عمل كنند این فقط مختص یك قشر یا یك گروه خاص نمی تواند باشد.
وی اضافه كرد: لازمه حكومت اسلامی این است كه هم مرد و هم زن چهارچوب ارزشی را رعایت نمایند، این طور نباشد كه بگوییم مردان آزادند تا به هر روشی كه می خواهند زندگی كنند و فقط در مورد بانوان حاكمیت ارزشی را اعمال نماییم.
وی اشاره كرد: حجاب هم فقط مختص بانوان نیست و به نظر من تمام آحاد ملت چه زن چه مرد لازم است چارچوب ارزشی نظام كشور را رعایت نمایند تا موفقیت حاصل شود.

* ضرورت داشتن رسانه های آزاد و بی طرف
نماینده مجلس شورای اسلامی درباره داشتن رسانه آزاد اظهار داشت: در مورد رسانه آزاد باز صحبت های آقای رئیس جمهوری كاملا درست است، می دانیم كه صدا و سیما به درستی به وظیفه خود عمل نمی كند؛ در مجلس بحثی درباره صدا و سیما مطرح شده بود و عده زیادی بر این امر معتقد بودند.
وی اضافه كرد: صدا و سیما نتوانسته است نقش خودرا در توسعه كشور در ابعاد مختلف به درستی ایفا كند، می بینیم كه امروزه سنت ها و اخلاق های بد در جامعه نهادینه شده است اما هیچ وقت مورد تجزیه و تحلیل صدا و سیما قرار نمی گیرد.
كیخا افزود: موضوعاتی هم در دین، هم مذهب و هم فرهنگ ما است كه باید تقویت شوند اما صدا و سیما بعنوان یك رسانه ملی كمتر به آنها توجه می كند، به نظر من بین صدا و سیمای امروزی با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و آن انتظاری كه از آن می رود فاصله بسیار زیاد است در حالیكه باید نقش خودرا در توسعه كشور به درستی ایفا كند اما نتوانسته در این زمینه نقش آفرینی كند.
وی اظهار داشت: البته باید ببینیم منظور رئیس جمهوری از رسانه آزاد چیست، به هر حال رسانه ای كه فارغ از جناح بندی ها مسائل كشور را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و كارشناسان بی طرف دعوت شوند و یك سری الزامات حرفه ای را رعایت كند، اساسا بهتر عمل خواهدنمود.

* رئیس جمهوری حق حرف زدن دارد
وی درباره برخی بداخلاقی ها نسبت به رئیس جمهوری گفت: رئیس جمهور بعنوان رئیس جمهوری مملكت و كسی كه قوه مجریه را اداره می كند حق دارد اظهارنظر كند، البته منتقدان هم حق دارند حرف بزنند، بلندگو نباید یك سویه باشد.
وی اضافه كرد: درست این است كه رئیس جمهوری حرف بزند دیگران هم حرف بزنند و تحلیل عرضه كنند اما نسبت به همدیگر توهین نكنند و راه تخریب در پیش نگیرند، امروزه جهان گفت و گو است، رئیس جمهوری هم از برداشت و تجربیات خود حرف هایی را مطرح می كند كه حقش هست دیگران هم می توانند نظر خودرا بدهند و در این میان مردم با عنایت به این حرفها و استدلال ها قضاوت كنند و آن چیزی را كه فكر می كنند بهتر است انتخاب كنند.
علمی * 9014* 3063


1397/11/05
19:56:46
4859
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , رسانه , فضا , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب