كاهش تولید گازهای گلخانه ای با پر كردن چاله های خیابان!

كاهش تولید گازهای گلخانه ای با پر كردن چاله های خیابان! سایت امن: تحقیقات جدید محققان دانشگاه ˮراتگرزˮ(Rutgers) نشان داده است برطرف نمودن ناهمواری های خیابان ها و جاده ها می تواند به پیشگیری از تغییرات اقلیمی كمك نماید.به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، محققان دانشگاه راتگرز می گویند نگهداری جاده ها در یك استاندارد بالا می تواند به كاهش انتشار گازهای گلخانه ای كه سبب تغییرات آب و هوایی می شود، كمك نماید.

این گزارش كه در مجله بین المللی "حمل و نقل پایدار"(International Journal of Sustainable Transportation) انتشار یافته است نتیجه گرفته كه حفظ كیفیت سطح جاده ها می تواند انتشار گازهای گلخانه ای را تا 2 درصد كم كند.

نه تنها سطح هموار آسفالت جاده ها برای محیط زیست مفید می باشد، بلكه می تواند در مصرف سوخت، هزینه تایر، هزینه های تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه به میزان 2 تا 5 درصد صرفه جویی كند.

این تحقیق دانشمندان دانشگاه راتگرز واقع در ایالت نیوجرسی آمریكا می تواند به سازمان های حمل و نقل كمك نماید تا تصمیمات آگاهانه و سیاست بهتری در قبال برنامه های تعمیر و نگهداری جاده ها اتخاذ كنند.

"هائو وانگ" استاد دانشكده مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه راتگرز اظهار داشت: هنگامی كه مسیر در آغاز مرحله تخریب است، تعمیر و نگهداری پیشگیرانه می تواند عملكرد آنرا بهبود بخشد و عمر آسفالت را با هزینه های پایین تر بالا ببرد.

وی اضافه كرد: حفظ خیابان ها و جاده ها منجر به حصول مزایای زیست محیطی، مسیرهای هموار و بدون دست انداز، صرفه جویی در انرژی و كاهش هزینه ها میگردد.

حمل و نقل یكی از عوامل اصلی انتشار گازهای گلخانه ای به خصوص كربن دی اكسید تولیدی خودروها، كامیون ها و اتوبوس ها است.

این تحقیق از پایگاه داده وسیع اداره كل فدرال بزرگراه های ایالات متحده آمریكا استفاده نمود. سازمان حمل و نقل به اندازه گیری تاثیر تعمیر جاده ها در ارتباط با انتشار كربن دی اكسید و گرم شدن كره زمین پرداخت.

در این مطالعه، ردپای كربن در روش های معمول نگه داری جاده ها مورد بررسی قرار گرفت.

این تحقیق نشان داد كه روش ترمیم آسفالت با یك پوشش نازك حدود 2 اینچی سبب كاهش 2 درصدی انتشار كربن دی اكسید میگردد.

در نهایت می توان با قاطعیت اظهار داشت كه ترمیم آسفالت راهها ضمن اینكه سبب رضایت خاطر مردم می شود، در كاهش انتشار گازهای گلخانه ای باز نقش دارد و اثرات زیست محیطی خوبی به همراه دارد.

تلاش های دیگری باز در زمینه كمك به كند كردن روند گرم شدن كره زمین انجام میگردد. بعنوان مثال شهر لس آنجلس در كوشش برای كاهش اثرات افزایش دما خیابان ها و جاده ها را خاكستری رنگ كرد، چونكه رنگ سیاه آسفالت تمام طول موج نور را جذب می كند و آنرا به گرما تبدیل می كند.شهرهایی با مقادیر زیادی از جاده های آسفالت مانند لس آنجلس، بر اثر تابش خورشید بر این حجم از آسفالت گرم تر می شوند. شهرداری لس آنجلس باز برای مبارزه با این اثر خیابان های خودرا با رنگ خاكستری نقاشی كرد.

این رنگ روشن درجه حرارت كلی شهر را تا 6.6 درجه سانتی گراد می كاهد و زندگی را در فصل تابستان برای مردم خوشایندتر می كند.

"اریك گارستی" شهردار لس آنجلس می گوید: تغییرات آب و هوایی واقعیتی است كه مردم در لس آنجلس و شهرهای سراسر جهان هر روز با آن زندگی می كنند. این تغییرات یك تهدید جدی برای سلامتی، محیط زیست و اقتصاد است و هیچ تعللی در مقابله با آن نباید صورت بگیرد. این چالشی است كه فورا باید به آن رسیدگی شود.
1397/11/01
14:01:42
5073
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب