افزایش امنیت وای فای

افزایش امنیت وای فای به گزارش سایت امن محققان كالج دارتموث واقع در هنوور نیوهمپشایر ابزاری را ساختند كه امكان كنترل دقیق شكل سیگنال های وای فای را فراهم می نماید.


به گزار روز سه شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، این ابزار كه شامل یك الگوریتم محاسباتی و مجموعه ای از انعكاس دهنده های سیگنال است، با استفاده از كاهش شدت سیگنال ها در نزدیكی پنجره ها و در اماكن مسكونی و ادارات، مانع دسترسی افراد خارج از محل موردنظر به ارتباط بی سیم می گردد و از این طریق امنیت شبكه های بی سیم را در برابر حملات هكری یا سرقت اطلاعات بالا می برد.
محققان برای این منظور الگوریتمی را توسعه دادند كه قادر است مناسب ترین شكل انعكاس سیگنال های وای فای را بر مبنای خصوصیت های موردنظر كاربر پیش بینی نماید. جهت استفاده از این قابلیت لازم است كاربر اطلاعاتی راجع به محل قرارگیری درها، پنجره و دیوارها و همینطور محل استقرار روتر، با استفاده از یك مدل سه بعدی از منزل یا محل كار خود در اختیار سیستم قرار دهد. بعد از آن كاربر می تواند نقاط موردنظر خویش را برای تقویت یا تضعیف سیگنال وای فای مشخص كند. سپس این الگوریتم نحوه توزیع سیگنال و بهترین ساختار استفاده از انعكاس دهنده ها را برای دستیابی به مدل موردنظر محاسبه می كند. در انتها هم انعكاس دهنده مناسب با ساختار پیش بینی شده با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته و در محل مناسب نصب می گردد.
محققان در آزمایشات اولیه توانستند شدت سیگنال وای فای را در نقاط موردنظر تا 55 درصد افزایش داده و شدت سیگنال را در نقاط ناخواسته تا 63 درصد كاهش دهند. هم اكنون محققان در تلاشند تا یك رابط كاربر مناسب برای این سیستم طراحی كنند كه امكان بارگذاری آنلاین مدل سه بعدی محیط موردنظر برای شبكه وای فای و همینطور سفارش چاپ سه بعدی انعكاس دهنده ها را در اختیار كابران قرار دهد.
برای ساخت هریك از انعكاس دهنده های سیگنال 23 دقیقه زمان و 35 دلار هزینه لازم است.

 

1396/08/24
00:04:02
5270
5.0 / 5
تگهای خبر: محقق , فناوری , هوشمند
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب