محتوای مناسب كودكان و نقش بازار سرگرمی های موبایلی

محتوای مناسب كودكان و نقش بازار سرگرمی های موبایلی سایت امن: پلت فرم های عرضه محتوای موبایلی (برنامه، بازی و سرگرمی) با عنایت به گستردگی مخاطبان آنها و عرضه انبوه محتوایی كه نیازهای كاربران را به برنامه ها، بازی ها و در مجموع، حوزه سرگرمی پاسخ می دهد، می توانند در فراهم كردن فضای امن برای مخاطبان كودك نقش بسزایی ایفا كنند.


امین امیرشریفی، مدیرعامل یك ماركت ایرانی برنامه ها و بازی های اندرویدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا درباره شیوه های بهبود دسترسی كودكان به محتوای مناسب تصریح كرد: بهبود دسترسی كودكان به محتوای مناسب عموما از دو مسیر صورت می پذیرد. مسیر اول تولید سهولت دسترسی كودكان به محتوای مرتبط و سودمند را هدف قرار می دهد و مسیر دوم با تولید محدودیت، موانعی برای دسترسی به محتوای نامناسب سن كودك فراهم می آورد.
وی اضافه كرد: ما در پلت فرم خود بعنوان بستر و زیرساخت ارائه محتوای برنامه و بازی، تلاش كرده ایم سهولت دسترسی كودكان به محتوای مناسب را فراهم نماییم. محتوایی كه در درجه اول سن آنها را در اولویت قرار داده است و در عین حال از اهمیت مسیر دوم هم غافل نیست. یعنی موانعی برای دسترسی به محتوای نامناسب هم در نظر گرفته است.

**دسترسی به محتوای مناسب
به گفته امیرشریفی، برای سهولت دسترسی كودك به محتوای مناسب، باید بر چند اصل همچون پالایش، دسته بندی و رده بندی سنی محتوای موجود- محتوایی كه شامل برنامه و بازی و محصولات دیگر حوزه سرگرمی است - تصریح كرد و آنها را مد نظر قرار داد. «با این رویكرد و دقت به این مسائل، ماركت ما در تلاش است تا زیرساخت محتوایی جهت دسترسی سهل و آسان كودكان به خدمات و محتوای مناسب و ایمن را فراهم آورد و به نیازهای محتوایی این گروه از مخاطبان پاسخ دهد.
وی با اشاره به این كه كودكان و نوجوانان جزو مخاطب های میلیونی ماركت بازی ها و اپلیكیشن ها هستند، اظهار داشت: در كنار این پاسخ به نیاز، تولید سهولت در نمایش محتوای متناسب با سن آنها هم باید فراهم گردد. مجموعه ما هم بعنوان پلت فرم قابل اعتماد برای خانواده های ایرانی در حال پیمودن این مسیر است و چشم انداز این مسیر را روشن و رو به رشد می بینیم.

**اهمیت رده بندی بازی های
امیرشریفی به اهمیت رده بندی سنی برای بازی ها و وظیفه بنیاد ملی بازی های كامپیوتری در این زمینه اشاره نمود و اظهار داشت: حدود سه سال است كه در بخش بازی ها در بازار، رده بندی سنی از جانب بنیاد ملی بازی های كامپیوتری اعلام و ثبت می گردد. رده بندی سنی هر بازی به شناخت والدین از بازی ها و تصمیم گیری آنها برای در اختیار قراردادن یا ندادن بازی ها به فرزندان شان كمك می نماید و این هم قدمی در مورد تولید محتوای مناسب برای كودك است.

** نیاز به ارزیابی كارشناسی
با این حال امیرشریفی بر این باور است كه طبق ارزیابی های كارشناسی، تولید یك نسخه بازار مجزا برای كودكان لزوما مورد استقبال و استفاده كاربران قرار نمی گیرد. او می گوید: بهتر است این توان و انرژی روی همان دو مسیر مذكور صرف شود - یعنی «سهولت دسترسی مناسب برای كودك» و «جلوگیری از دسترسی به محتوای نامناسب سن كودك»؛ هم ان ظور كه كه عمده اقدامات فروشگاه های مشابه خارجی هم در بهبود و سهولت دسترسی كودكان به محتوای مناسب، از طرق مشابه بوده و اغلب اقدام به ایجاد فروشگاه اپلیكیشن موبایلی مجزا برای كودكان نكرده اند.
علمی*م.ش*2017


1397/10/20
13:22:28
4662
5.0 / 5
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , انرژی , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب