رییس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی:

ضریب نفوذ فناوری و نوآوری در صنعت خودروی كشور افزایش می یابد

ضریب نفوذ فناوری و نوآوری در صنعت خودروی كشور افزایش می یابد سایت امن: رییس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی اظهار داشت: با امضای تفاهم نامه پشتیبانی از احداث شتاب دهنده ها و مراكز نوآوری در حوزه فناوری های وابسته به صنایع خودرو، ضریب نفوذ فناوری و نوآوری در صنعت خودروی كشور افزایش می یابد.


به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل قادری فر در آئین امضای تفاهم نامه پشتیبانی از احداث شتاب دهنده ها و مراكز نوآوری در حوزه فناوری های وابسته به صنایع خودرو كه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و هاشم یكه زارع مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو همراه بود، اظهار داشت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه توسعه اقتصاد دانش بنیان، احداث مراكز نوآوری و كارآفرینی فناورانه و رسوخ نوآوری در صنایع مادر و كلیدی كشور است.
وی، با اشاره به نزدیك شدن به روزهای پایانی سالی كه با نام و شعار پشتیبانی از كالای ایرانی نام گذاری شده است، اظهار داشت: در این روزهای حساس، با هدف رسوخ فناوری در صنایع مختلف كشور اقدام به ایجاد شتابدهنده در بخش های مختلفی چون خودرو، زیست فناوری، صنعت هوافضا و غیره كردیم. امروز باز برای احداث یك شتابدهنده در صنعت كلیدی و مادر خودرو، تفاهم نامه ای منعقد میگردد.
به گفته قادری فر، صنعت خودرو بعنوان یك صنعت پیشران در همه كشورها مورد توجه ویژه مسئولان قرار دارد؛ برای اینكه این صنعت رابطه تنگاتنگی با زندگی مردم داشته و نقش بسزایی در توسعه اشتغال و ارزش آفرینی اقتصادی ایفا می كند.
رییس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی در ادامه بیان كرد: باید تلاش نماییم كه ضریب نفوذ فناوری و نوآوری در صنعت خودروی كشور افزایش یابد. این كار موجب افزایش ظرفیت های كسب و كار دانش بنیان و استفاده از ایده ها و توانمندی های جوانان در صنعت خودروی كشور میگردد.
وی افزود: اجرای این طرح، در پیشبرد برنامه محوری توسعه اشتغال دولت باز تاثیر دارد و توسعه منطقی این صنعت مهم تنها با ورود فناوری و نوآوری امكانپذیر است.
قادری فر در بخش دیگری از سخنان خود عنوان كرد: احداث شتاب دهنده های تخصصی نسل جدید مرحله بعدی اجرای برنامه رشد و توسعه اكوسیستم فناوری و نوآوری در كشور است و معاونت علمی در تلاش است تا این شتاب دهنده ها را در صنایع مختلف كشور نفوذ دهد.

**تضمین خرید 5 ساله قطعات و دانش فنی خودروی شركت های دانش بنیان
هاشم یكه زارع مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو باز در ادامه این جلسه با اشاره به اینكه صنعت خودرو در تمام دنیا بعنوان لوكوموتیو سایر صنایع شمرده می شود، اظهار نمود: ما همیشه در صنعت خودرو به دنبال برقراری ارتباط خوب و مفید با دانشگاه بودیم كه این ارتباطات در سطح تحقیقات و مطالعه باقی مانده است.
وی اضافه كرد: ما نیاز داریم كه این ارتباط سازنده به تولید خودرو و قطعات باز منجر شود كه با امضای این تفاهم نامه و احداث شتاب دهنده های ضروری، می توانیم از توانایی جوانان در حل مسایل و نقصها صنعت خودرو استفاده نمائیم.
به گفته یكه زارع، صنعت خودروی كشور دریایی از مسایل و نیازها است كه با احداث دانش فنی درست، می توان به این نیازها توسط جوانان ایرانی پاسخ داد. با عنایت به شرایط تحریم؛ از ورود جوانان و متخصصان داخلی به این صنعت استقبال می نماییم.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه اشاره كرد: باید كاری نماییم كه مسایل صنعت خودرو تبدیل به فرصت شود و با كمك جوانان، شركت های دانش بنیان و شتاب دهنده ها بتوانیم این صنعت بزرگ و حیاتی كشور را توسعه دهیم.
مدیرعامل ایران خودرو افزود: ما در ایران خودرو تضمین خرید پنج ساله قطعات تولیدی و دانش فنی شركت های دانش بنیان را می دهیم تا این شركت ها دغدغه ای در این زمینه نداشته باشند.
وی با اشاره به لزوم تشكیل شتاب دهنده ها در این صنعت، اظهار نمود: باید شتاب دهنده هایی بعنوان حلقه واسط و زبان گویای ما برای برقراری ارتباط با شركت های دانش بنیان احداث شود تا نیازهای ما را با زبان خودمان به این شركت ها منتقل كند.
علمی ** 1836 **2017


1397/10/17
13:55:58
4243
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب