نمایشگاه دستاوردهای هسته ای در دانشگاه آزاد یزد شروع به كار كرد

نمایشگاه دستاوردهای هسته ای در دانشگاه آزاد یزد شروع به كار كرد به گزارش سایت امن چهل و ششمین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای كشور روز یكشنبه در آیینی با حضور اصغر زارعان مشاور و دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی در دانشگاه آزاد اسلامی یزد افتتاح شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایرنا، در این نمایشگاه كه تا 13 دی ماه ادامه دارد، بخشی از آخرین دستاوردهای صنعت هسته ای همچون در حوزه نیروگاه های اتمی و تحقیقاتی، چرخه سوخت هسته ای، غنی سازی، نسل های مختلف سانتریفیوژ، اكتشاف و استخراج، دستگاه های لیزرتراپی و لیزر جراحی در معرض دید عموم قرار می گیرد.
نمایشگاه مورد اشاره در زمان برگزاری همه روزه از ساعت 9 الی13 و 14: 30 تا 17 فعال است و در آخرین روز نمایشگاه (پنجشنبه 13 دی) از ساعت 9 تا 13 فعالیت خواهد نمود.
برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای هسته ای از آذر 1378 در دانشگاه تهران شروع شد و تابحال در 45 دانشگاه دستاوردهای هسته ای به دانشجویان عرضه شده است.
این نمایشگاه كه قبل از این فقط برای بازدید دانشگاهیان برپا می شد، برای اولین بار در چهل و ششمین دوره نمایشگاه در دانشگاه آزاد یزد بازدید برای عموم آزاد است.
در این نمایشگاه همه روزه مسابقه علمی برگزار و از برگزیدگان توسط سازمان انرژی اتمی تجلیل خواهد شد.
استان یزد حدود 100 هزار دانشجو دارد كه در 68 مركز آموزش عالی به تحصیل مشغول هستند.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال 1395، یك میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد كه 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می كنند.
7532/ 2047


1397/10/10
14:31:15
4573
5.0 / 5
تگهای خبر: انرژی , تخصص , دانشگاه , دستگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب