دستگاه اندازه گیری درصنایع نفت وشیمی در اراك بومی سازی شد

دستگاه اندازه گیری درصنایع نفت وشیمی در اراك بومی سازی شد به گزارش سایت امن عضو پارك علم و فناوری استان مركزی اظهار داشت: دستگاه اندازه گیری كشش بین سطحی و زاویه تماس در دما و فشار بالا با حمایت پارك علم و فناوری استان مركزی در اراك بومی سازی و تولید شد.


«علی زین العابدینی هزاوه» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: فناوری ساخت این دستگاه به صورت حرفه ای تنها در اختیار چهار كشور آلمان، فرانسه، آمریكا، انگلستان بود كه در اراك طراحی و تولید شده و به همت فناوران داخلی ایران هم به جمع كشورهای تولید كننده این دستگاه پیوست.
وی تصریح كرد: آغاز تحریم ها منجر به تولید بومی این محصول شد و استقبال كاربران داخلی سبب شد تا این دستگاه رقیبی برای نمونه های خارجی باشد.
مدیرعامل و عضو هیات مدیره شركت فناوری آتیه پویندگان اكسیر (اپكس) اضافه كرد: در سایه اعتماد به دانش بومی و نوآوری كه با حمایت مصرف كنندگان داخلی حاصل شد، با بهره گیری از این دستگاه می توان از خروج میلیون ها دلار ارز از كشور جلوگیری كرد.
این طراح و پژوهشگر اظهار داشت: طراحی و ساخت این دستگاه سال 91 شروع شد و سال 93 با موفقیت در كسب مقام سوم در جشنواره جوان خوارزمی راه به سمت بازار با اطمینان باز شد.
زین العابدینی هزاوه اضافه كرد: تولید آزمایشی این دستگاه در سال 94 و 95 با سرمایه گذاری شخصی 2 میلیارد و 100 میلیون ریال صورت گرفت و پارك علم و فناوری استان مركزی 700 میلیون ریال تسهیلات تولید آن اعطا كرد.
وی تصریح كرد: این دستگاه در مهندسی نفت و شیمی و بخصوص جهت بررسی فرآیند های ازدیاد برداشت از مخازن نفتی قابلیت كارایی دارد و می تواند در عرصه های نوین علمی مانند نانوتكنولوژی، پدیده های سطح و داروسازی مورد استفاده قرار گیرد.
عضو پارك علم و فناوری استان مركزی افزود: دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه و موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی اصفهان برای خرید این محصول سفارش تولید داشته اند.
زین العابدینی اظهار داشت: این شركت با دستیابی به دانش فنی و بومی سازی ساخت دستگاه مذكور، هفت تولید دیگر مانند دستگاه بررسی رفتار فازی (PVT)، سیلندر های نمونه گیری نفت و گاز، دستگاه استخراج اسانس از گیاهان دارویی و معطر به استفاده از سیال فوق بحرانی، محفظه های دیداری با قابلیت تحمل فشار تا یكهزار بار و دمای 150 درجه سانتیگراد، پمپ های تك سیلندر فشار بالا برای تزریق به درون سیستم های متنوع با دقت های بالا را هم بومی سازی كرده است كه نتیجه آن پیشگیری از خروج ارز در شرایط تحریمی است.
وی اضافه كرد: پارك علم و فناوری و دیگر نهاد های مسئول برای پشتیبانی از تولید كننده داخلی باید گروه های تخصصی را تشكیل دهند تا بعد از بررسی ایده ها و فناوری های نو كه امكان تجاری سازی حرفه ای و قابلیت صادرات دارند روان سازی و تسهیل در امور بوجود آمده و جایگاه ایران را در رده های علمی و تكنولوژیك افزایش دهد.
این طراح و پژوهشگر اظهار داشت: دولت هم با پرداخت تسهیلاتی كه زمان تنفس در پرداخت اقساط دارند، بررسی شرایط طرح برای تجاری سازی، حمایت معنوی و پیشگیری از تمركز فعالیت های علمی در تهران افزایش سطح پژوهش و فناوری كشور را سرعت می بخشد.
پارك علم و فناوری استان مركزی در شهریور ماه سال 1381 بر مبنای مصوبه شورای عالی گسترش آموزش عالی، آغاز به فعالیت نموده است و در دی ماه 1382 هم نخستین مركز رشد واحدهای فناور پارك علم و فناوری استان، فعالیت اجرایی خویش را آغاز كرد.
شمار شركت های دانش بنیان استان مركزی در دولت تدبیر و امید از سه به 76 شركت رسیده است كه این مهم گامی عملی در بهبود مناسبات اقتصادی و تقویت دانشگاه و تولید استان به حساب می آید.
استان مركزی بعنوان دومین قطب صنعت كشور بیشتر از سه هزار واحد صنعتی و تولیدی دارد.
6991/6013/


1397/09/21
15:20:50
4844
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب